Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung Connection Manager
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam netbooka samsung nc110-hz1pl z wbudowanym modemem gt-y3300 .
Łączyłem się z siecią aero2 za pomocą zainstalowanego fabrycznie programu samsung connection manager ale coś pomieszałem w programie lub sterownikach - chciałem odinstalować sterownik i ponownie zainstalować i zaznaczyłem też "usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia"-modem HSPA DataCard Modem Device - i nie łączy teraz z aero2 Sad

a takie mam komunikaty:
1.odpalam SCM i wchodzę w ustawienia sieci->tylko WCDMA->szukanie ręczne
2.pojawia się lista sieci i min 26017->zaznaczam
3.Registering Network->długo rejestruje ok 1-2min brak komunikatu OK->zamykam
4.wychodzę do głównego okna SCM
5.jest sieć aero2 zasięg 4kreski (3G+)
6.daje połącz i łączy na ok 0,5s a po tym czasie wyskakuje komunikat:Błąd połączenia z siecią

za pomocą top_netinfo udało mi się połączyć ,ale nie mogę automatycznie wznowić połączenia z siecią aero2.
Proszę o jakieś rady jak połączyć się za pomocą Samsung Connecting Manager na netbooku NC110-HZ1PL(win7st) -on wznawiał sam połączenia i był wygodniejszy w użyciu na co dzień.Chętnie widział bym też jakieś linki do tego programu lub sterowników do modemu GT-Y3300.
Z góry dziękuję.

szopen: zmiana tytułu wątku
Jeżeli SCN nie łączy, to znaczy, że masz źle ustawiony profil dla Aero2.

Co do wznawiania masz dwie możliwości: opcja w Top NetInfo (jest opcja w tym programie) oraz... goły Windows, który też ma taką funkcję.
W SCM jest koło setki gotowych profili dla innych sieci (w tym polskich W3) z tego co pamiętam tworzenie własnego profilu nie jest zbyt intuicyjne (ale nie można powiedzieć, że trudne), ale jeśli się już to znajdzie, to po utworzeniu profilu z wpisanym poprawnie APNem łączy się zawsze i bez pudła jeśli tylko jesteśmy w zasięgu

niestety nie mam teraz pod ręką samsunga, żeby zrobić instrukcję uruchomienia SCM z Aero2 "krok po kroku"

a w przypadku usunięcia jakiejkolwiek części programu i/lub sterownika polecam deinstalację SCM i ponowną instalację po restarcie komputera

jeśli będę miał dostęp do jakiegoś samsunga z gty-3100 lub gty-3300, to dołożę tu instrukcję z obrazkami
Dziękuję za podpowiedzi,w SCM chodziło oczywiście o poprawne ustawienie APN,teraz jest już OK.Z TNI też dałem radę Smile
Zdecydowałem się zrobić podstawową instrukcję na sprzęcie bez modemu Samsunga (program daje się uruchomić)

1) na głównym ekranie klikamy ikonę "trybika" w prawym dolnym rogu okienka i Ustawienia
[attachment=89]

2) otrzymujemy menu ustawień
[attachment=90]

3) przechodzimy w Ustawienia internetowe
[attachment=91]

4) klikamy Nowy i uzyskujemy okienko ręcznego wpisania ustawień
[attachment=92]

5) wystarczy je wypełnić tak
[attachment=93]

możemy też uzupełnić DNSy
[attachment=142]

6) klikamy Zapisz i OK (samozamykające)

i OK w głównym oknie ustawień

od tej pory po kliknięciu "kółka" na głównym ekranie programu będziemy łączeni z Aero2 (oczywiście o ile jest zasięg)
kolorków ikony w trayu i głównego ekranu aplikacji nie opiszę, bo nie pamiętam jak to wygląda

aby skorzystać z automatycznego wznawiania połączeń można też ustawić tak (podobno działa, nie testowałem)
[attachment=143]
Przekierowanie