Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: BDI = Beznadziejny Dostęp do Internetu - kapcie z kleksami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przesadzili - kapcie z kleksami są tak trudne że BDI stał się fikcją.
Zachęcam do pisania skarg do UKE
Pewnie ten wątek zostanie zamknięty, ale zobacz czego ja dziś doświadczyłem (załączniki). Po pięciu próbach połączenie zrezygnowałem i przeniosłem się na tethering ze smartfona...
To google coś kombinuje - może zauważył zwiększoną liczbę nieprawidłowych rozwiązań słowa z OCR...
Nieistotne że google, niech aero2 zmieni sobie dostawcę usługi - myślę że jak ktoś trafi na coś takiego to trzeba tym "bombardować" UKE.
Moze warto zrobić galerie kapciow i podesłać uke jak to się ma ze to nie jest utrudnienie?
Ciekawe ile jeszcze uke będzie czekać z jakąkolwiek decyzja na "jakiekolwiek utrudnienia".

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Ciągle trwa interwencja, zobaczymy jakie będą jej efekty.
na moje za dobrze szło ludziom w okresie testowym ze zwykłym kapciem i takiego wprowadzili a najgorsze jest to że UKE nie widzi w tym żadnego problemu lub nie wie co to kody captha. Pisałem do UKE i w odpowiedzi otrzymałem to że transfer danych wynosił średnio powyżej 2,5GB na osobę nie jest to dużo moim zdaniem.
(16-04-2014 16:00)piotrasta napisał(a): [ -> ]na moje za dobrze szło ludziom w okresie testowym ze zwykłym kapciem i takiego wprowadzili a najgorsze jest to że UKE nie widzi w tym żadnego problemu lub nie wie co to kody captha. Pisałem do UKE i w odpowiedzi otrzymałem to że transfer danych wynosił średnio powyżej 2,5GB na osobę nie jest to dużo moim zdaniem.

Mogłeś im odpisać ze nie ich sprawa ile ktos ściąga (2,5GB nie jest dużo ale malo też ja w telefonie ostatnio nie przekraczam 3) niech sie zajmą tym co do nich należy czyli kontrola czy wszystkie warunki aero spełnia jakie ma spełniać wg koncesji a nie podawać statystyke.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
U mnie na jednej sesji neostrady są statystyki po 3GB (sesja = 23h) pobrane i wysłane (co daje razem 6GB). Średnio mam po 3-4GB na dzień.

A wy piszecie o 2.5GB na miesiąc Rolleyes
Jesli nie ciagniesz/strimujesz filmów to tak naprawdę gdzie zjadasz MB? Raczej ciężko jest nabijać licznik w GB czytaniem forów czy www.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Cytat:Mogłeś im odpisać ze nie ich sprawa ile ktos ściąga (2,5GB nie jest dużo ale malo też ja w telefonie ostatnio nie przekraczam 3)
to im napisałem że regulamin nic nie zabrania i nie ogranicza więc o co robią aferę.
(16-04-2014 18:43)spag napisał(a): [ -> ]Jesli nie ciagniesz/strimujesz filmów to tak naprawdę gdzie zjadasz MB? Raczej ciężko jest nabijać licznik w GB czytaniem forów czy www.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送

U mnie miesięcznie normalne korzystanie z sieci to zazwyczaj koło 5-6 GB, więc co tu dziwnego? Kto mówi, że Internet to tylko www czy fora? Gdyby regulamin zabraniał oglądania zdjęć czy filmów w tej gorszej jakości z youtube (bo tylko na taką pozwala aero i to kulawo), to poważnie bym się zastanowił nad zamawianiem kart.
Jeśli chodzi o mnie to
-seedowanie linuxów
-yt
-masa stron otwieranych dziennie
-jakiś nowy Linux albo jakaś gra freeware
-aktualizacje Windows, Xbox czy steam

I to mi daje około 2-6gb na dzień

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
A u mnie ta ilość jest miesięcznie Smile BEZ przesyłania dużych plików, duże mam na myśli kilkaset MB conajmniej.
Czym mierzycie ile danych pobieracie?
(17-04-2014 09:44)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]Czym mierzycie ile danych pobieracie?

Licznik danych w telefonie, ale tylko patrze od czasu do czasu.
na stacjonarnym nie mierze bo po co jak bez limitu.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Na routerze mi-fi mam licznik wbudowany, na neostradzie. Cóż, powiedzmy, że mierzyć nie muszę Wink

Jeden z programów (a mam jeszcze NASa i kilkanaście urządzeń), statystyka za ostatnie 7 dni

[Obrazek: aHoEEAz.png]
raven.michal17 napisał(a):Czym mierzycie ile danych pobieracie?
w win xp - netmeter 1.1.4 (teraz jest nowszy 2.0 działający również we współczesnych wersjach windy, ale nie widzę powodu by go zmieniać skoro ta wersja była jedyną dostępną przez kilka lat)
http://www.metal-machine.de/readerror/

a wyniki dla netbooka (suma ruchu każdą metodą połączenia, więc jest tu i LAN w domu, pracy i hotelach, jak i 2G/3G w tym Orange, Play, Aero2 i Elisa EE oraz satelitarny Tooway) prezentują się tak:
- w 2012 8-11GB/m-c (ale w wyjątkowym miesiącu, gdy musiałem pobrać sporo materiałów do pracy było to 49GB), średnia roczna 11,6GB/m-c (ale dla 11 miesięcy bez tego szczytowego ~8,3GB/m-c)
- w 2013 7-17GB/m-c, średnia roczna 11,5GB/m-c
- w 2014 6-25GB/m-c, średnia za I kwartał 15,0GB/m-c

tu chciałem pokazać, że z roku na rok to rośnie, ale niestety nie mam danych z laptopa, którego już od dawna nie posiadam, gwarantuję jednak, że we wczesnych latach 90-tych ub. wieku miesięczne transfery były na poziomie kilku- kilkunastu MB Big Grin a dopiero znacznie wzrosły z pojawieniem się nielimitowanych ofert dostępu do internetu (w tym dziś już mocno przestarzałego, ale chyba jeszcze gdzieniegdzie dostępnego SDI)

dla komputera stacjonarnego są to małe wartości od 0 (są miesiące, że nie używam, bo jestem np. w trasie) do 2GB/m-c, ale też włączam go tylko gdy potrzebuję na nim pracować, a zwykle nie jest to nic związanego z internetem

dochodzą też inne urządzenia np. "tuner internetowy"

dodatkowo nie mierzę transferu innych domowników a są z pewnością podobnego rzędu wielkości

no i zapomniałem o telefonie - w kwestii 3G (Orange) wyrabiam się w ~2GB/rok! ale... nie używam go prawie wcale w typowo internetowych zastosowaniach (np. poczta na netbooku a nie telefonie, nie używam społecznościówek, a przeglądanie neta dość sporadyczne, jedyne co w miarę systematycznie używam to yanosik/nawigacja) ponadto ten wolumen danych nie zawiera np. aktualizacji softu, który mam ustawiony na pytanie i to tylko w zasięgu wifi, a jakoś dotąd nie wpadłem na to, aby monitorować ilość danych przesyłanych przez wifi (co jest oczywiście możliwe)

w androidzie do tego celu używałem "data usage" by sigterm
https://play.google.com/store/apps/detai...term&hl=pl
lub My Data Manager - Data Usage
https://play.google.com/store/apps/detai....mdm&hl=pl
podobno prawidłowość działania tych aplikacji zależy od modelu sprzętu, więc pozostaje przetestować samemu (mi działały prawidłowo obie)
Przekierowanie