Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: wielkość pliku ściąganego przez aero
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam
czy ktoś hobbystycznie liczył jakiej wielkości plik można ściągnąć przez aero w ciągu tych 60minut bez rozłączania załóżmy że prędkość ok 90% z tych 256kb jest cały czas, zostawiam margines 10% na synchronizacje poczty etc. a ile przy wspólnej opcji podwojenia prędkości?

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
To akurat jest bardzo proste do policzenia.
W ciągu jednej godziny maksymalnie można ściągnąć przez bezpłatny dostęp do Internetu w Aero2:
Do 10 maja 2012:
256 kbit/s * 3600 s / 8bit = 115200 kbajt = 112,5 MB (realnie pewnie nieco ponad 100 MB)
Od 10 maja 2012:
Mnożymy razy 2: 225 MB (realnie nieco ponad 200 MB).

ERGO:
"limit miesięczny" w Aero2 (wynikający z ograniczenia prędkości) to 112,5 * 24 * 30 => około 80 GB (lub 160 GB od maja 2012).
Trudno to nazwać kiepskim dostępem Smile

Parafrazując przeczytaną maksymę na forum bez-kabli dotyczącą drakońsko małych limitów w LTE:
O ile LTE nie służy do tego, żeby przesłać dużo, ale do tego, żeby przesłać to szybko, tak w Aero2 jest odwrotnie: Tutaj przesłać możemy bardzo dużo, ale za to powoli (i po kawałku) Smile
Mi się udało pobrać 104mbSmile no nawet nie zastanawiałem się że można maks 80GBSmile Na temat LTE ten limit jest straszny w godzine mozna miesięczny limit wykorzystać.
Część danych to narzut protokoły TCP/IP, dlatego pełnych 112,5 MB nie da się uzyskać - w praktyce udaje się właśnie max 105 MB.
U mnie max co pobrałem to było 102 MB
z wznawianiem 4 GB
bez ~110 MB
pzdr
pawelarc
Przekierowanie