Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Przyspieszenie pracy z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym podzielić się swoimi radami odnośnie przyspieszenia Aero2 za pomocą przeglądarki Firefox.

Najważniejszą wtyczką, która blokuje masę reklam jest Adblock Plus. Korzystam z poniższych subskrypcji:
https://easylist.adblockplus.org/en/ (EasyList oraz EasyPrivacy)
https://www.fanboy.co.nz/ (Fanboy Social List)
http://adblocklist.org/ (dla polskich stron internetowych)
Można odznaczyć również nienatrętne reklamy. Dodatkowo, dla najczęściej odwiedzanych stron warto dopisać własne filtry, które w znaczny sposób je odciążą. Adblock ma jeszcze jedna zaletę. Otóż w sytuacjach ekstremalnych możemy włączyć filtry, które zablokują wyświetlanie obrazków na stronach. Korzystam z tego w czasie dużego przeciążenia sieci. Nie wyświetlą się obrazki, ale dostaniemy sformatowany tekst strony. Do tego celu możemy użyć również wtyczki ImgLikeOpera, która posiada bardziej zaawansowane opcje.
Cytat:Filtry blokujące obrazki:
|http://*$image
|https://*$image

Kolejną wtyczką jest Flashblock, który blokuje wszystkie elementy flash oraz silverlight na stronie. Inną pożyteczną wtyczką jest YouTube Center. Pozwala ona na wczytywanie filmików z Youtube w wybranej jakości. Możemy dla przykładu w ustawieniach wybrać 144p i zawsze filmiki będą nam się wczytywać w tej jakości. Dodatkowo wtyczka ta pozwala na wyłączenie Dash i całościowe zbuforowanie filmów. Opcja ta działa od 240p. Alternatywny dodatek to Magic Actions for YouTube. Jeżeli macie jakieś inne porady to piszcie. Chętnie się z nimi zapoznam.
Oczywiście warto przy adblocku pamiętać, że reklamy to często jedyny przychód wielu stron (same wejścia i wyświetlenia nie dają bezpośredniego dochodu, jednak wpływają na wartość serwisu przy kolejnych reklamach) - póki one nie są natrętne uważam, że nie zawsze trzeba blokować po całości albo lubiane serwisy dodać do akceptowanych przez adblocka.
Ja natomiast kompletnie nie toleruję reklam zasłaniających treść właściwą serwisu.
(09-04-2014 09:47)jakubd napisał(a): [ -> ]Oczywiście warto przy adblocku pamiętać, że reklamy to często jedyny przychód wielu stron (same wejścia i wyświetlenia nie dają bezpośredniego dochodu, jednak wpływają na wartość serwisu przy kolejnych reklamach) - póki one nie są natrętne uważam, że nie zawsze trzeba blokować po całości albo lubiane serwisy dodać do akceptowanych przez adblocka.
Ja natomiast kompletnie nie toleruję reklam zasłaniających treść właściwą serwisu.

Na jdtech mam odblokowane.
YouTube Center nie mogę znaleźć.
(09-04-2014 14:18)grzech1991 napisał(a): [ -> ]YouTube Center nie mogę znaleźć.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ad...ube-center

Jeżeli masz Greasemonkey możesz zainstalować skrypt:
http://userscripts.org/scripts/show/114002

Dziś znalazłem coś ala tryb Off-road dla Opery. W sumie boję się tego używać. Do Opery miałem jeszcze jakieś zaufanie, a tu przepuszczamy cały ruch przez nieznane serwery. Ktoś może przetestować jak chce. Dodatek kompresuje ruch http, optymalizuje kod stron oraz kompresuje obrazki.

http://fastun.com/
Przekierowanie