Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei e173 problem tylko w sieci Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
No i jestem w biurze :
niestety, jest tak jak wczoraj czyli modem łączy na parę sekund i zrywa połączenie + resety routera.
Jestem pewien że sprzęt jest sprawny i dobrze skonfigurowany bo od wczoraj chodził bez żadnych zakłóceń w domu. Więc to rzeczywiście kwestia siły sygnału?
Mógłbym prosić o jakiegoś linka lub informację jak mogę ową moc sygnału zmierzyć?
z routera na sofcie fabrycznym wiarygodnej mocy sygnału nie odczytasz

modem podłączony bezp. do kompa + tni (z aktywną kom. AT) i masz pomiar (można wymusić częstsze odczyty i sygnał akustyczny nawet, ale to do ustawiania anteny służy a tobie nieprzydatne);

pzdr
pawelarc
U dziewczyny problemy, zaczęły się nagle 2-4 tygodnie temu.

Firmware w routerze najnowsze, modem zrobiony według poradnika mojego autorstwa (aż jeszcze raz sprawdzałem).

Objawy: łączy się czasem ale na chwilę, modem wygląda jak by się resetował trochę (znika kontrolka 3G). Po restarcie routera wygląda to tak, że pulsuje zielona, później niebieska i znów wraca do pulsującej zielonej.

Próbowałem nawet przywrócić router do ustawień fabrycznych, nic to nie dało. Moc sygnału to 96%.

Próbuje wykombinować e3131 czy będzie działać. W tym samym miejscu, mój e586 działa aż złoto. Czyżby znów aero2 robiło fochy na e173u-2?
ekspertem jesteś niezlym więc pewnie masz racje co do kombinowania Aero...

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
E173u-2 cały czas stroi fochy - nic się nie zmieniło od czasu, gdy efekt się pojawił. Pomaga ustawienie "Tylko WCDMA" np. za pomocą TNI - ale nie zawsze rozwiązuje to problem.
pomogło wymuszenie WCDMA ale nie tak jak bym chciał, dalej są problemy.

Pozostaje zakup e3131 hi-link
Nie lepiej inny niż Hi link, np. e3131 od Playa?
Biorąc pod uwagę ostatni artykuł na blogu - http://jdtech.pl/2013/03/aero2-narastaja...zenia.html - chyba zmiana modemu wiele może nie dać.
Nie widzę nic lepszego w modemie zwykłym od play'a poza gwarancją. Ofc, starter jest - ale mi nie potrzebny.

Jakub, też tak myślałem - ale mój e586 w tym samym miejscu nie stroi fochów.
O problemach jakie są z E173 wiesz doskonale. Poza tym problemy są po prostu z nawiązaniem połączenia.
zobaczymy, będę królem testowym.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
grzech1991, sprawdź działanie e353u-2 jeśli ktoś z Twoich znajomych dysponuje tym modelem.
Do dyspozycji mam niestety trzy urządzenia ;/ e586, e173 i e630

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Walnę up'a

Całkowicie przypadkowo dorwałem modem e3131 w wersji z play'a, czysty nie ruszany.

Bez wymuszenia 900MHz w ogóle nie chce ruszyć. Pokazuje, że jest sygnał, za chwilę, że nie ma i na tym działanie się kończy.

Wnioski? e173u-2 i e3131 działają podobnie. Być może szybciej wznawia router na e3131 - nie wiem, to dopiero sprawdzę.

Ok, ale czemu e173u-2 działał słabo a e586 dobrze w tym samym miejscu? Wnioski są proste, po pierwsze e586 nie ma problemów z wznawianiem gdy aero strzela fochy, druga sprawa, że e173 musi mieć wymuszone WCDMA, a modemy zgodne (e3131, e586) nie muszą.
Pewnie nie dałeś E3131 odpowiedniej chwili na zalogowanie - w złych warunkach (mocny 2100, słaby sygnał 900) logowanie do Aero2 może trwać do minuty. Wymuszanie nie jest niezbędne, po prostu przyspiesza.

E586 daje wrażenie lepszego radzenia sobie z problemem, bo częściej próbuje pewnie się połączyć i nie informuje o każdej nieudanej próbie.

E173u-2 i E3131 bez wymuszania działają bardzo podobnie ze wskazaniem na lepsze działanie E3131 z powodu znanych innych problemów. Żadne z tych urządzeń nie wymaga wymuszenia, po prostu szybciej się loguje po tej operacji.
To dziwne Jakub, bo e3131 w ciągu 30 minut ani razu się nie zalogował Wink
chwilo trwaj... :)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Nie spotkałem się z taką sytuacją - E3131 mimo wszystko zwykle sobie radzi z tą dziwną konfiguracją sieci. Musi być jakaś na prawdę chora konfiguracja w twojej okolicy.
Być może, ja widzę, że bez przekonfigrowania jakiegokolwiek urządzenia w TNI to ani rusz.
Ja generalnie w sprzedawanych modemach nie wymuszam UMTS 900, żeby działały ze wszystkimi sieciami - tylko pojedyncze osoby korzystają z wymuszania przy E3131.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie