Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Skrypt "aero2.sh" by Kacper Kulczycki [modemy],[lnx]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na prośbę autora umieszczam tutaj kopię informacji przesłaną przez jednego z czytelników, którzy aktywnie wspierają użytkowników Aero2 "w walce" z CAPTCHA:
Witam Panów.
Skrypt automatyzuje proces łączenia się z BDI Aero2 przy pomocy Linuxa i
wvdial, po wdrożeniu mechanizmu captcha.
Cytat:Skompresowany skrypt można pobrać ze strony:
http://studenci.fuw.edu.pl/~kmkulcz/aero2.sh.bz2
A opis działania recaptcha, z punktu widzenia autoryzacji dostępu BDI,
jest z grubsza opisany tu:
http://studenci.fuw.edu.pl/~kmkulcz/aero2.html

W skrypcie zamiast uruchomienia xv można oczywiście wstawić inne
polecenie, w zależności od tego na jakim sprzęcie jest odpalony oraz do
czego ma być użyty.

Najważniejszym jest jednak to, że w celu automatyzacji łączenia, wystarczy
w przypadku uzyskania IP z grupy 10.22x.x.x odpytać odpowiedni adres
Google, pobrać obrazek (też z Google) i odesłać rozwiązanie na adres
Aero2.
Żadne javascripty i inne ciastka nie są do tego potrzebne wystarczy, w
zasadzie telnet i GET,POST po HTTP.
Najlepsze, że Google można odpytywać o te obrazki poprzez łącze dowolnego
providera, a jak wiadomo nie od dziś, jeden z wyrazów (ten odpowiadający
czytelniejszemu napisowi) można wpisywać jakikolwiek.
Mam nadzieję, że te informacje przyczynią się do ułatwienia życia
użytkownikom Aero2.

Pozdrawiam serdecznie
Kacper Kulczycki
Dla Linuksa? Wszystko ładnie pięknie, tylko kiedy ja NIE MAM trybu graficznego, to jak mam wyświetlić ten obrazek captha.jpg w samej konsoli, żebym mógł dać na niego odpowiedź?
To nie pytanie do twórcy, tylko do Aero2 jednak.
Choć wpadłem na pomysł: Wciągasz grafikę skryptem powyżej, kopiujesz ją na klucz USB, a ten zanosisz do urządzenia, które potrafi wyświetlić grafikę, np. TV z gniazdem USB na pendrive (ew. karty pamięci), albo na karcie pamięci do aparatu - i masz Smile
Skonwertuj sobie na ascii art. He he
Też chciałem to napisać, ale się ugryzłem w język Smile
Może od razu na drukarkę...
Chodziło mi o merytoryczną dyskusję.
Są przeglądarki obrazów na Linuksa, które wyświetlają obrazy bezpośrednio w terminalu. Przykładowo programik o nazwie Tiv. Jest to generator ASCII Art oparty o Perla i ImageMagick. Można tam wybrać szerokość i wysokość obrazu, a także proporcje. Rozdzielczość obrazu zależy bezpośrednio od ustawień czcionek.
Tiv nie działa poprawnie jeśli terminal nie obsługuje 256 kolorów. Najważniejsza rzecz to sama reCaptha, która nawet w doskonałej rozdzielczości sprawia problemy z prawidłowym odczytaniem przeciętnemu człowiekowi. Nawet nie próbowałem jej wyświetlać w konsoli.

Sam skrypt ułatwiający od tego studenta zapuściłem na swoim Ubuntu. Niestety coś ze składnią albo coś bo nie spełnia zamierzonego zadania przez autora, nie działa.
Oto próbka:
Przekierowanie