Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Captcha w smartfonie [bez udziału dodatkowego oprogramowania]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, mam telefon Motorola Moto G i ładnie wszystko działało dopóki nie wprowadzili captcha. Nie wiem jak mam się do tego zabrać, czy trzeba sciągnąć jakąś aplikacje, czy recznie wprowadzać kody? Proszę o pomoc.
1. Musisz mieć telefon, który jest gotowy do połączenia - wszystko po staremu. Oczywiście być w zasięgu itd.
2. Odpalasz podstawową przeglądarkę (odpada opera z funkcją turbo/offroad i chrome z włączoną kompresją)
3. Otwierasz dowolną stronę nieszyfrowaną, np. wp.pl
4. Pojawia się kapeć - robisz jak w artykule: http://jdtech.pl/2014/04/aero2-i-captcha...eglad.html
5. Musisz się teraz rozłączyć - metod jest wiele, wystarczy użyć jednej z tych:
- wyłącz transmisję komórkową (dane)
- wyłącz zgodę na roaming
- włącz tryb samolotowy
- wyłącz i włącz telefon
Następnie przywróć poprzednie ustawienie (włącz transmisję danych itd.)
6. Korzystaj.
Nie bardzo rozumiem mozna prosciej? Wink A na chromie nie da rady? To chyba najlepsza przegladarka jaka mialem
Nie na wszystkich przeglądarkach działa... jakubd napisał, że w Chrome nie będzie działać z kompresją.
Do tak prostego zadania najlepiej wybrać "systemową" przeglądarkę smartphone'a Wink
(02-04-2014 10:37)karambolxlos napisał(a): [ -> ]Nie bardzo rozumiem mozna prosciej? Wink A na chromie nie da rady? To chyba najlepsza przegladarka jaka mialem

To chyba malo miałeś przeglądarek Wink joke

Prościej otwierasz stockowa przeglądarkę idziesz do wp.pl zmienia ci adres na strone z captcha podajesz kod rozwijasz menu lub wciskasz na chwilę wyłącznik wybierasz samolocik jak się samolocik pojawi znowu wciskasz wyłącznik lub rozwijasz menu z góry i klikasz na samolocik, korzystasz
Proste?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Po wpisaniu „kapcia”, wystarczy wyłączyć i włączyć transmisję danych. U mnie na Sony Xperia tak działa.
Jaka przegladarke zainstalowac bo u mnie systemowa to google chrome? Firefox np. nie działa
Chrome systemowy z wyłączoną akceleracją/kompresją/optymalizacją jest OK.
Jak ustawić tego chroma pod nowe aero2? Bo nie wiem gdzie się to ustawia ta kompresje / optymalizacje
W Chrome funkcja nazywa się "Ogranicz ilość danych" w ustawieniach przeglądarki.
Ustawiłem. Ładuję się 5% i staje. Pojawia się komunikat że nie można uzyskać dostępu do sieci.
I jest WYŁĄCZONA, czy nie?
Jesr WYŁĄCZONA kompresja danych. Co robić? Może na moim telefonie nowe Aero2 nie będzie działać?
Pozostaje zainstalować i wypróbować inną przeglądarkę - np. Firefox.
Zakładam, że korzysta z domyślnych ustawień dostawcy internetu, a nie własnych np. DNSów.
Na firefoxie tez nie działa. Nie ustawiałem DNS-òw
Co mam ustawić dalej w firefoxie albo chrome?
Pomysły mi się kończą.
Może masz jakiś problem filtrujący w systemie? Antywirusa jakiegoś, firewalla?
Propozycja (destruktywna nieco) - zrób reset do stanu fabrycznego i bez instalacji czegokolwiek - spróbuj ponownie.
Ustawiłem fabryczną konfigurację. Firewalla ani antywirusa nie mam. Co robić? I jak żyć Wink?
Gdzieś musi być jakiś drobiazg, który nam umyka.
Nie wiem, rzucam na rybę - łączysz się nie przez kartę w telefonie, tylko przez jakiś router wifi.
karambolxlos - jakbyś był w Warszawie lub przejeżdżał, to chętnie na to spojrzę. Ja w kilku telefonach nie mam z tym kapciem problemów.
Podjade albo sprzedam ten telefon. Zgadamy się przez pw, ok?
Stron: 1 2
Przekierowanie