Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF 60 - nie wyszukuje sieci, nie łączy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, używam już jakiś czas modemu ZTE MF 60 do Aero 2, wszystko działało pięknie dłuższy czas aż któregoś dnia bez zmianu ustawień ani nic zaczął pokazywać "usługa ogranicz". APN są ok, ustawienia takie na jakich był - i działał. Zrobiłem aktualizację nic nie dało, próbowałem z kartą RedBull Mobile - APN wskoczył sam w ustawieniach ale dalej "nie widzi sieci" i pokazuje "usługa ogranicz" już nie wiem co robić... Modem popsuty?
Usługa ograniczona oznacza zapewne, że nie udało zalogować się do sieci - co może być spowodowane brakiem adresów IP, lub zmianą sygnału/wyłączeniem nadajnika.
Czy przez RBM działał poprawnie? wszak wtedy łączy się z inną siecią, i wymagany jest inny APN.
Router jest brandowany?

Taka sama sytuacja i rozwiązanie opisane są w wątku.
Przez RBM taka sama sytuacja, nawet po zmianie APN ( z RBM wskakuje automatycznie), router jest brandowany na T-Mobile.
A czasem simlock nie daje takich komunikatów? Wiem że raczej mało prawdopodobne żeby założyć na sprzęt simlock na nowo. Spróbuj zrobić reset do fabrycznego ustawienia i skonfiguruj na nowo.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
T-Mobile nie zakłada simlocka - i działał ten modem już z kartą AERO ale coś mu się zmieniło Wink, a przywracanie nic nie daje - kilkukrotne także Big Grin
Nie pisze ze t-mobile daje ale takie komunikaty bywają przy simlockach Tongue albo blokadach z sieci przy zgubieniu kradzieży Dodgy
Sprawdź z kartą t-mobile jak masz Big Grin
Zobaczymy, kupowales w t-mobile czy aledrogo?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Widziałem różne awarie MF60, takiej nie kojarzę - proponuję wycieczkę w zasięg innych stacji bazowych i sprawdzenie, czy nie zostało zrobione jakieś wymuszenie (tylko 2G, czy tylko 3G). Nie jest pozbawiony sensu reset do stanu fabrycznego (z menu lub przez przytrzymanie obu przycisków).
Kupowane w salonie T-Mobile.
A co do tych stacji to musze coś koniecznie potestować tylko musze kupić kartę z T-Mobile Smile
Nic nie daje zmiana karty, karta z aero dziala w innym modemie, z play tez.. Simlocka nie ma bo ta karta juz dzialala w tym modemie... Nie wszukuje zasiegu tak jak by go nie bylo - a kiedys w tym miejscu dzialal normalnie.
No to ewidentnie awaria routera.
Przekierowanie