Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dell5560 błąd podczas łczenia z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WitajcieSmile
Posiadam Dell latitude e 6330 z modemem Dell wireless 5560 HSPA+ Po włożeniu świeżo otrzymanej od operatora karty sim Aero 2 o numerze większym od krytycznego do modemu, otworzyłem Dell Mobile Broadband Manager i nic .Pokazuje się nazwa operatora Aero2,zasięg sieci - dobry(4słupki na 5) kliknięcie w pole "Połącz" powoduje wyświetlenie komunikatu "Wystąpił błąd podczas próby połączenia" i tak klikam bez końca z tym samym skutkiem Sprawdzałem modem na karcie orange i działa bez zarzutu.Udałem się do punktu usługowego.W jednym powiedziano mi ,że z tym nic się nie da zrobić - najlepiejj kupić nowy modem a w drugim powiedziano by wejść na odpowiednie forum i uzyskać informację os konfigurowaniu mojego modemu z aero2 (?) Poradzi ktoś coś?
Rozumiemy że
Apn
Roaming
Jest zrobiony?
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Dziękuję z odzewSmile Tak. W DMBM ustawienia zaawansowane,w zakładce Połączenia wiersz Obsługa połączeń ustawiłem na "zawsze łącz automatycznie" wyświetlił się komunikat o możliwych opłatach za roaming który przyjąłem do wiadomości i wcisnąłem przycisk zastosuj.Bez efektu. W międzyczasie znalazłem mój modem na liście obsługującej Aero2 A u mnie dalej klikam i nicConfused
Nie odpowiedziałeś na pytanie o to, czy dodałeś profil połączeniowy z polem APN wypełnionym słowem 'darmowy'.
(23-03-2014 03:47)spag napisał(a): [ -> ]Rozumiemy że
Apn jest zrobiony

Apn tzn punkt dostępu wyświetla się w DMRM zakładce połączenia rubryka IPv4 oraz IPv6 jako http://www.plusgsm.pl i został z automatu nadany przy wyszukiwaniu profilu. Natomiast próba połączenia bezpośrednio do Aero2 z z listy sieci które łapie mój laptop Pr. kl. myszy na sieć aero2, klik, pokazuje się" połącz" po kliknięciu w połącz wyświetla się komunikat Nie można nawiązać połączenia * nieprawidłowa nazwa punktu dostępu!!!
Od operatora nie dostałem żadnych danych odnośnie nazwy PD ani ciągu znaków,Czy przybliżyłem rozwiązanie problemu?
Czyli podsumowując 'nie dodałeś' żadnego APN.
Utwórz nowy profil. Aero2 to nie jest Plus, wybór profilu z APN innym, niż 'darmowy' będzie powodował taki błąd jak opisujesz.
Dziękuję za cierpliwość i proszę o jeszcze.Próbuję utworzyć nowy profil lecz w zakładce
Profile brak Aero2 jest tylko PL-plus nie mogę znaleźć miejsca wyboru APN! Klikając w ikonkę nowy profil ukazuje się rubryka PD wpisanie tam darmowy niczego nie zmieniaMoże porowadzisz jak pacjenta pierszorazowego?

Pisałem podziękowanie ale gdzieś je wcięło Udało się połączyć z aero2 Więc jeszcze raz podziękowania dla Jakuba i dla spag od którego postu zacząłem myśleć co ja spartoliłem.Przepraszam z zawracanie głowy chociaz może z tych postów inni tez wyciągną wnioski.Pozdrawiam serdecznie milaczek
PD to pewnie durne tłumaczenie APN (Access Point Name) na PD (Punkt Dostępu) i tutaj trzeba wpisać właśnie słowo 'darmowy', po czym wybrać ten profil jako aktywny/domyślny.

Fajnie, że udało się rozwiązać problem.
Przekierowanie