Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: UPC Router i dysk zewnętrzny da się?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam router wifi z UPC podłączyłem do niego dysk zewnętrzny (bez zasilania) i go nie uruchomił, nie zaswiecila sie dioda na dysku.
czy możliwe ze wina jest tu usb 3.0 bo chyba ten router ma taki port USB (niebieski wewnątrz)
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
raczej stawiam na problemy z zasilaniem, możesz podać model/producenta tego routera?
a do czego.... służy ten port według instrukcji obsługi?
Zapyta UPC, od tego mają infolinię. No i ew. podaj model urządzenia.
Standardowo porty USB mają zasilanie 0,5A, co jest za mało dla rozruszania dysku.
Port USB 3.0 też ma w standardzie 0,5A, także bez zasilania dodatkowego się nie obejdzie Wink
Naturalnie instrukcja obsługi najlepszym przyjacielem użytkownika Smile

Obstawiam, że ten port będzie tylko do komunikacji (udostępniania internetu) z komputerem, w razie braku karty sieciowej w komputerze.
podejrzewam, że chodzi o ten sprzęt
http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obs...870-eu.pdf
jeśli tak to gniazdo usb w instrukcji jest opisane jako nieaktywne (czyli powstaje podejrzenie, że to tylko złącze serwisowe lub coś wyszło producentowi niezgodnie ze specyfikacją i zostało celowo wyłączone)
Zgodnie z maksymą: Nie wszystko port USB co ma jego kształt Smile
K4r0lSz napisał(a):Obstawiam, że ten port będzie tylko do komunikacji (udostępniania internetu) z komputerem, w razie braku karty sieciowej w komputerze.
zasada jest generalnie taka
- gniazdo "kwadratowe" typu B jest montowane gdy na pokłądzie routera jest karta sieciowa usb przeznaczona do połączenia z komputerem (używa się kabla A-B czyli najzwyklejszego kabla usb, rozwiązanie czasem spotykane w modemo-routerach kablowych czy adsl)
- gniazdo "płaskie" typu A (takie jak w komputerach) jest gniazdem typu host i tam można podłączać inne urządzenia np. drukarkę czy dysk

oczywiście nie każdy producent stosuje się do tych wytycznych i czasem gniazdo o znajomym kształcie ma zupełnie inne zastosowanie niż ogólnie przyjęte standarty
Tak chodzi o ten model inne tylko jest zarządzanie barwy upc jak znajdę czas to rozgryze ci i jak dopiero mam to od wczoraj a jak koles montowal to mnie nie bylo Sad

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Na stronie 8 instrukcji ładnie napisali: C – USB Host 1 wejście USB host (nieaktywne)
(20-03-2014 18:33)K4r0lSz napisał(a): [ -> ]Na stronie 8 instrukcji ładnie napisali: C – USB Host 1 wejście USB host (nieaktywne)
o czym napisałem tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-upc-router-...2#pid22412
Huh
Przekierowanie