Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki smartfon dual sim ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(18-02-2016 09:39)Robinson74 napisał(a): [ -> ]Nigdy wcześniej nie miałem telefonu dual SIM i ciekawi mnie dostępność pewnej opcji w przypadku używania dwóch kart telefonicznych (zamiast Aero2). Otóż, czy jest możliwość przypisania numerów telefonicznych do konkretnej karty SIM albo ustawienia domyślnej karty SIM, żeby za każdym razem wpisując numer telefonu (żeby dzwonić lub SMSować) nie trzeba było wybierać którą kartę chcę użyć.
Ale chcesz żeby np. Pisząc sms na nr 501234567 szedl z sim 1 a piszac na 601234567 szedl z sim2? To chyba takiej funkcji nie ma.
Mój jest trochę upośledzony bo sim1 jest do danych i nie da się zmienić programowo tylko fizycznie karty zamienić. Natomiast można ustawić która ma byc do głos/sms lub zawsze pytaj. Problem jest żeby wybrać nr z sim2 jeśli do głosu jest sim1 trzeba wybrać nr i rozlaczyc i następnie kliknąć na "słuchawkę" sim2 żeby wyświetlił redial i wtedy nawiązać połączenie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Wszystko zależy od telefonu i konkretnego oprogramowania, ale zwyke jest tak:
1. Ustawiasz domyślną kartę SIM osobno do każdej funkcji: SMS, MMS, rozmowy i dane
2. W każdej chwili możesz zmienić kartę SIM, z której zostanie wykonana dana operacja - w aplikacji do SIM, tel itd.
3. Jedna karta obsługuje zawsze wszystkie technologie, a druga tylko 2G, lub rzadziej - 2G i 3G.
4. Aktywne połączenie na karcie A powoduje, że wszelka komunikacja na karcie B jest zawieszona. Aktywne połączenie = głosowe. SMSy przechodzą. Dane nie blokują przychodzących połączeń i SMSów. Ale na czas połączenia głosowego dane zamierają.
Jakub nie do końca z tym danymi, moment wyłączenia to odebranie połączenia bo mam truecaller który wykrywa dzwoniacego on-linew czasie dzwonienia.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
spag napisał(a):moment wyłączenia to odebranie połączenia
to samo napiosał Jakub tyle, że innymi słowami
jakubd napisał(a):Dane nie blokują przychodzących połączeń i SMSów. Ale na czas połączenia głosowego dane zamierają.



jakubd napisał(a):1. Ustawiasz domyślną kartę SIM osobno do każdej funkcji: SMS, MMS, rozmowy i dane
o ile jest taka możliwość, a to zależy do telefonu - np. w starej wersji systemu Xperii C2005 jakaś możliwość tego typu chyba była (ale było to i tak wybitnie głęboko zakopane), jakkolwiek niewiele pamiętam, bo było to lata świetlne temu a nie korzystałem z tego udogodnienia, bo karty SIM były wtedy jasno i czytelnie oznaczone kolorami co uniemożliwiało pomyłkę

oczywiście wybór karty do transmisji danych jest w każdym telefonie dual-SIM (o ile nie występuje ograniczenie sprzętowe umożliwiające używania do tego celu TYLKO karty SIM włożonej w określony slot, zwykle nr 1)

w obecnej wersji (do której i tak mam sporo innych uwag) zawsze są wyświetlane "dwie zielone słuchawki" (nazwałem to dość symbolicznie)
przy czym telefon potrafi rozpoznać rozmowy przychodzące/nieodebrane/ostatnio wykonywane i wtedy "sugerowana zielona słuchawka" ma wymiar mniej więcej 2x większy od tej "niedomyślnej"

jeśli nie potrafi rozpoznać, obie słuchawki są jednakowego rozmiaru

w tym modelu jest totalnie skopana obsługa dual-sim w aplikacji do SMSów - stara wersja miała kolorystyczne rozróżnienie kart SIM, nowa wersja nie ma, więc wielokrotnie zdażyło mi się odpowiedzieć na SMSa z innego numeru niż powinienem

PS
w przypadku używania jednej z kart SIM wyłącznie do danych (czyli np. Aero2) wszystkie te ograniczenia i niedoróbki nie mają żadnego znaczenia - dop do dzwonienia i SMSowania używamy zawsze tej samej karty SIM
Witajcie,
To i ja po poradę Smile bo mój HTC Desire 500 Dual SIM, znów zaczyna szwankować.
Szukam oczywiście telefonu Dual SIM, najlepiej na microSIMy + osobne miejsce na kartę microSD; opcjonalnie karta pamięci zajmuje miejsce SIMa.
Wolałbym nie przekraczać 5.2", lepiej coś ~4.7".
Pamięci minimum 1GB, lepiej 2GB.
Android co najmniej 5, aczkolwiek wolałbym już z 6 Wink
Jakoś nie szaleję kilka SMSów dziennie, tak 30min rozmowy, WiFi przez 2-3h, jakieś 30min na transferze danych... czyli bateria musi starczyć na minimum 24h.
Wstępnie preferowałbym Huawei/Honor, ale one nie mają preferowanej opcji 2 SIMy+ karta pamięci.
Widzę, że Xiaomi polecacie, może któryś z ich modeli?
[Dodano: 9.03.2016 11:46] A może OnePlus X?
W tych rozmiarach to Redmi 3.
ale redmi 3 nie spełnia założenia 2 sloty sim + osobny TF
Z tym założeniem to chyba będzie problem, aby dostać coś nowego...
Tak jeszcze się zastanawiam, czy od razu nie uderzyć w modele z USB C, telefon bowiem znów będzie na conajmniej 2 lata.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 dual sim przy użyciu Tapatalka
sam szukam czegoś podobnego więc wiem - będzie ciężko

ale jak poszukasz to coś wygrzebiesz np.:
http://www.elephone.hk/
tyle, że sam fakt istnienia danego modelu nie znaczy, że znajdziesz go gdziekolwiek w sprzedaży…

PS to jest uzupełnienie poprzedniej odpowiedzi - nie szukałem USB C
(09-03-2016 08:57)K4r0lSz napisał(a): [ -> ]Witajcie,
To i ja po poradę Smile bo mój HTC Desire 500 Dual SIM, znów zaczyna szwankować.
Szukam oczywiście telefonu Dual SIM, najlepiej na microSIMy + osobne miejsce na kartę microSD; opcjonalnie karta pamięci zajmuje miejsce SIMa.
Wolałbym nie przekraczać 5.2", lepiej coś ~4.7".
Pamięci minimum 1GB, lepiej 2GB.
Android co najmniej 5, aczkolwiek wolałbym już z 6 Wink
Jakoś nie szaleję kilka SMSów dziennie, tak 30min rozmowy, WiFi przez 2-3h, jakieś 30min na transferze danych... czyli bateria musi starczyć na minimum 24h.
Wstępnie preferowałbym Huawei/Honor, ale one nie mają preferowanej opcji 2 SIMy+ karta pamięci.
Widzę, że Xiaomi polecacie, może któryś z ich modeli?
[Dodano: 9.03.2016 11:46] A może OnePlus X?

Ciężko Ci będzie w tych kryteriach znaleźć, ja osobiście mam Xiaomi Redmi Note 2, działa DualSIM oraz karta pamięci, tylko że jest dość duży - 5.5'
Moze cos z asusa zenfone lub laser

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
to dodam jeszcze, że chińczyki, które brałem pod uwagę to
http://my.aliexpress.com/wishlist/shared...3104533868
znakomicie widać, że trzeba też wybierać sklep - różnice w cenie tego samego modelu są spore
Kolega ma oneplus X. Podejście tej firmy do klienta jest wspaniałe. Dodatkowo sam telefon szokuje wyglądem, ala iphone.

Obecnie zaktualizowali błędy aparatu.
Ja już zakupiłem Xiaomi RedMi Note 3 - no to jest fajny telefon.
Aby iść z duchem czasu poczekam chyba i zdecyduję się na Xiaomi Mi 5 Smile
Jest Dual SIM, jest Android 6.0, ekran 5.15", 3GB RAM, USB C; Nie ma miejsca na kartę pamięci, ale to przeżyję - kopia zdjęć będzie w chmurze, a najmniejsza wersja to 32GB pamięci.
Pytanie gdzie ew. kupić? i czy w Polsce ew. idzie jakoś gwarancję/serwis uzyskać?
WG www.pcworld.pl najlepiej zakupu dokonać na xiaomi.com.pl Huh
Wydaje mi się, że PCWorld jest w błędzie, jeśli proponuje ten sklep. Być może sugerują się "oficjalnością" adresu ich strony.
Ten sklep jest raczej krytykowany w sieci, chociaż ma też wielu zadowolonych klientów.
Bardziej przychylne recenzje ma Technos i Accessories4You.
Ja wolałem kupic osobiście w Wwie - xiaomi4you - nie mam żadnych uwag. Choć najtaniej nie jest.
Na razie zamówiłem u nich:
Xiaomi MiKey × 1
Silikonowe etui do Power Bank 10000mAh – Xiaomi × 1

Akurat się przydadzą Wink
Rano zamówione/zapłacone, przed chwilę zrealizowane (idzie Paczkomatem).
Jeśli polecacie jednak inne sklepy, to sam telefon jak się pojawi zamówię jednak gdzie indziej.
Znalazłem opinie o xiaomi.com.pl - rzeczywiście, nieciekawe.
Ze strony https://miuipolska.pl widzę, że polecają właśnie powyższe dwa +
https://www.ibuygou.com
https://www.xiaomiforsale.com/pl/
Zobaczymy Smile
Mam tego mikeya (dostałem jako gratis do Redmi2) - zabawka, do tego nie zawsze działa jak powinna. Ale jak dobrze skonfigurować, może się przydać.
Co sądzicie o LG G4S, mysle dla żony

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie