Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z GPS w Dell 5550 modemie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam mam laptopa Dell 3550 z modemem dell 5550 i nie wiem jak właczyc GPS w modemie?jak włączam to pisze Brak obsługi GPS,Program do obsługi modemu to Mobile broadband manager.prosze o odpowiedz
Zobacz tu http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=33980&start=0
Według tego rozwiązało problem gps zainstalowanie tego sterownika http://downloads.dell.com/FOLDER00172508...50_ZPE.exe tylko wyszukałem wiec doczytaj
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Pomoc jest już na forum w wątku tutaj Wink
Dalej nie mogę sobie poradzić z tym problemem:huh:proszę wytłumaczcie mi to krok po kroku.
Bez sprzętu pod ręką, krok po kroku może być trudno.
Pierwsza sprawa:
Cytat:Po włożeniu modemu do komputera musimy sprawdzić czy jest on włączony w BIOSie. Przy uruchamianiu wciskamy F2 i na odpowiedniej zakładce sprawdzamy czy mamy włączoną opcję WWAN. Możemy też skonfigurować działanie przełącznika(rfkill) tak aby wyłączał on też modem.
Później tak jak napisano... najlepiej pobrać najnowsze sterowniki i oprogramowanie - zainstalować, i skonfigurować Modem Managera.
Mój modem dell 5550 jest już skonfigurowany,łacze się z siecia Aero2,tylko problem z GPS,jak chcę właczyc to pisze brak obsługi GPS
poczytaj ten watek ktory ci podałem, wyglada na to ze rozwiazany jest tam problem, niestety mozemy gdybac nie majac takiego sprzetu a tam chyba pomoglo, sam miałem problem z karta wifi w dellu bo nie widziała mojego routera inne tak ale akurat mojego-nie, pomogla instalacja sterownikow ze strony della , rowniez do twojego problemu tez zalinkowałem ci sterowniki wiec sciagnij i zainstaluj powinno pomoc. oczywiscie robisz to na swoja odpowiedzialnosc bo opieram w tym momencie porade na pdst tamtego forum
A jak dokładnie robisz to 'chcenie włączenia', przy którym pojawia się 'brak obsługi'?
po właczeniu aplikacji dell mobile broadband manager jest tam ikonka GPS i jak ja właczam to pisze brak obsługi GPS,prubowałam wszystkiego o czym pisaliście,i nic.
Ludzie w sieci raportują problem z uruchomieniem GPS w tym modemie.
W menedżerze urządzeń Windows są jakieś ostrzeżenia? Zwłaszcza w dziale Porty?
nie,mam tylko jedne nieznane urządzenie,w dziale porty wszystko gra.
A jest port opisany "GPS" lub "NMEA"?
jest w portach tylko to-dell wireless 5550 hspa mini-card device management com30
Czyli nie widać - System nie widzi GPS. Zapewne to nieznane urządzenie to GPS, czyli trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki.
Patrz początkowe posty z linkami do sterowników.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 dual sim przy użyciu Tapatalka
zainstalowałam najnowsze sterowniki,i GPS dalej nie widzi.Moze jakiś konkretny sterownik do GPS trzeba zainstalować?
Nie - prawdopodobnie moduł GPS jest wyłączony jakoś bardziej niskopoziomowo. Ale nie mam tego modemu i doświadczenia z tym modelem.
Witam
Odświeżę wątek.
Laptop Dell V131, dołożyłem kartę Dell 5550 dedykowaną do tego modelu, drivery zainstalowane bez problemu, na portach szeregowych widoczne Dell Wireless 5550 HSPA+ Mini-Card GPS Port (COM6), z programu Dell Wireless Manager > Dell GPS Utility włącza GPS.
Lecą odczyty, ale typu "GPGSA,A,1,,,,,,,,,*1E", czyli jakby za krótkie.
Nie łapie fix-a nawet po godzinie.
GPS NMEA monitor pokazuje status Void i mode No fix.
Co może być problemem ?
Rozumiem, że przez tę godzinę siedziałeś na świeżym powietrzu z dala od budynków?
Tak, notebook leżał na dachu samochodu.
Podłączyłeś obie anteny do złącz na karcie?
Stron: 1 2
Przekierowanie