Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E587 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Wszystkich
Mam możliwość zakupu w miarę tanio routera Huawei E587 z sieci ORANGE.
Pomijam aspekty simlocka, ale interesuje mnie to czy ktoś miał do czynienia z tym ustrojstwem i czy to działa z siecią AERO2. Z góry dziękuję za pomoc.
Dodam, że modem technicznie zgodny, testów brak.
(20-03-2012 15:34)jakubd napisał(a): [ -> ]Dodam, że modem technicznie zgodny, testów brak.
Witam
Jestem już po testach i muszę powiedzieć że urządzonko sprawuje się jak na razie wyśmienicie. Transfer na poziomie 280 kb/s w dwie strony. Jest złącze anteny zewnętrznej. Na wyświetlaczu brak nazwy sieci, widnieje tylko numer 26017
Twoje urządzenie pochodzi z polskiego Orange? Miało simlocka?
Tak miało simlock i jest to z Orange PL
Czyli, jak rozumiem, zapłaciłeś (ile? 70 PLN?) za zdjęcie blokady?
Takie szczegóły są dość ważne - samo napisanie, że E587 jest zgodny to za mało, jeżeli mowa o ofercie _jedynej_ sieci stosującej blokady simlock.
Zdjęcie blokady przez internet kosztowało mnie 49,00 zł
Zdejmowałem DC-Unlocker client z wykupionymi kredytami
Kredyty zakupione na polskiej stronie www.......pl i yu nie wiem czy mogę napisać nazwę, ale łatwo ją znaleźć przez google.
Jasne, że możesz - najwyżej jak nie chcemy im "pomagać" linkami możesz wstawić spacje po kropkach w adresie www.
(04-04-2012 22:25)walterps napisał(a): [ -> ]... Jest złącze anteny zewnętrznej. ...

Warto by zaznaczyć w zestawieniu modemów, że posiada gniazdo na antenę zewnętrzną.
Poprawiłem!
(06-04-2012 19:23)walterps napisał(a): [ -> ]Zdjęcie blokady przez internet kosztowało mnie 49,00 zł
Zdejmowałem DC-Unlocker client z wykupionymi kredytami
Kredyty zakupione na polskiej stronie www.......pl i yu nie wiem czy mogę napisać nazwę, ale łatwo ją znaleźć przez google.
Ja zdielam blokade SIM za 14zl koles oglasza sie na allegro z czystym sumieniem moge go polecic.
M.
Jaką ma prędkość ten ruter widziałem opisy że 42mb czy to prawda?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Tak, ten router jest kategorii 20, czyli 42 Mbit/s. W Orange mam zmierzony wyniki 23 Mbit/s, czyli faktycznie działa.
Jednak ja mam z wolnej dystrybucji (bez brandowania) model E587u-2, identyfikuje się, że ma UMTS 900, jednak ni cholery nie widzi Aero2/260-17. Badam sprawę.
@jakubd udało Ci się może coś zdziałać z e587? Mam chyba ten sam problem. Modem jest niebrandowany i za Chiny (niezamierzona gra słówa Wink ) nie chce się połączyć z Aero2. Znajduje sieć Plus przy ręcznym wyszukiwaniu, ale każdorazowa próba połączenia kończy się komunikatem o błędzie. Na wyświetlaczu ciągle tylko "Brak usług". Sprawdzałem w domu, na zewnątrz (centrum Torunia), w pociągu na trasie Warszawa-Toruń oraz w samej stolic. Nigdzie nie nawiązał połączenia z BTS-em. Nie mam już sił na niego... Telefon i tablet z tą samą kartą działają wyśmienicie.
Teraz już nie mam jak go łatwo diagnozować - mój egzemplarz nie ma U900 według mnie i tyle - mimo informacji na ekranie. Poza tym kawał dobrego sprzętu, ale nie do Aero2. Mój pochodzi z dystrybucji MBBM.
Po dłuższych oględzinach też chyba doszedłem do takiego wniosku. Tutaj jest oficjalny dokument Huawei o tych modemach: https://www.mifiwinkel.nl/files/Huawei_E587.pdf

Są dwie wersje: e587u-5 i e587u-2:

- E587u-2: DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS 2100/900MHz (except DC-HSPA+ 900MHZ at the first stage), EDGE/GPRS/GSM 1900/1800/900/850 MHz;
- E587u-5: DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS 2100/1900/AWS/850 MHz, EDGE/GPRS/GSM 1900/1800/900/850 MHz;
Ta informacja nie wiele wnosi - ja mam (ty pewnie też) E587u-2 z wprost podaną obsługą UMTS 900 MHz na opakowaniu. Chłopcy się pewnie pomylili i w elektronikę zapakowali coś innego.
No właśnie w moim przypadku jest to niestety u-5... (a przynajmniej tak napisano pod baterią) :/
Mój to bez wątpienia u-2.
Stron: 1 2
Przekierowanie