Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: kody QR
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[to tylko zaczątek wątku na ten temat]

technologia "znana i lubiana" od lat, zajrzała "pod strzechy" w miarę niedawno, wraz z ogromną popularyzacją smartfonów (dla niektórych bardziej zaawansowanych telefonów z obsługą javy też były dostępne readery kodów QR)
http://pl.wikipedia.org/wiki/QR_Code

zastosowania w części są podobne do upowszechniającego się dopiero teraz NFC
http://forum.jdtech.pl/Watek-nfc
jednak możliwości inne

jako przykład niech posłuży zamieszczanie QR-kodów
można je umieścić na stronie www
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/5...,id,t.html
czy na domowej stronie jednego z użytkowników naszego forum
http://karol.szastok.net/

zamieszczane są też np. na przystankach autobusowych czy tramwajowych - dostarczając mobilnej wersji rozkładu jazdy (rozwiązanie stosowane m.in. we Wrocławiu, Poznaniu czy Lublinie)

innym przykładowym zastosowaniem jest możliwość automatycznego konfigurowania sieci WiFi w urządzeniu klienckim (czyli np. smartfonie) poprzez zeskanowanie takiego kodu
http://forum.jdtech.pl/Watek-ciekawostka...ro2-lte-ok
to jest bardzo stara technologia, ma pewnie z 5 lat. Do dziś za bardzo się nie przyjęła.
jeśli by miała 5 lat byłaby całkiem nowa Big Grin ma 20 lat, ale szansa na upowszechnienie dla zwykłych domowych użytkowników nadeszła niedawno razem z popularnością telefonów wyposażonych w aparaty fotograficzne (w przemyśle jest to rozwiązanie stosowane od lat)
Ja pamiętam jak na k700i wyszła aplikacja fotokody, i to był dla mnie początek. Od tamtego czasu nie widze aby się spopularyzowała. Telefony z aparatem są już z 10 lat na rynku.

NFC według mnie będzie o wiele bardziej przyszłościowe, ale póki co. Mam w nexusie, mam tagi rozmieszczone w domu (profile, itd.) i tak z nich nie korzystam bo wolę tapnąć na ekranie.
Ja pamiętam n95 miała apke do qr a ja głupi klnalem bo zwykłych ean nie czytała, kiedys jak juz kończyła żywot u mnie to parę razy na probe skanowalem qr jak gdzies znalazlem info ze to tylko do tych kodów. Big Grin

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Przekierowanie