Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 WCDMA zamiast HSPA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Od 3 dni mam problem modem nawiązuje połączenie WCDMA zamiast HSPA, jest to uciążliwe gdyz przy połączeniu WCDMA jest strasznie powolny, od 3 dni nie zmieniło, nie wiem co się stało. Zaczęło się w środę gdy internet strasznie się zwolnił od tamtej pory jest na pasmie WCDMA. Czy można to jakoś zmienić? Nie wiem czy przeczekać czy zmienić modem.
Czy tak masz tylko z Aero2 czy z innymi sieciami też?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
(07-03-2014 20:11)spag napisał(a): [ -> ]Czy tak masz tylko z Aero2 czy z innymi sieciami też?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送

Korzystam tylko z Aero2 .
to wsadz karte z telefonu i sprobuj, moze to wina przeciazenia aero2
sprobujmy wyeliminowac wine modemu testujac z inna karta
(07-03-2014 20:37)spag napisał(a): [ -> ]to wsadz karte z telefonu i sprobuj, moze to wina przeciazenia aero2
sprobujmy wyeliminowac wine modemu testujac z inna karta

A więc włożyłam do modemu moją kartę z Plusa, wyskoczyło od razu WCDMA. Więc to będzie wina modemu?

Ściągnęłam dzisiaj program Top net info i nie wiem czy nie pogorszyłam sprawy Smile
A polaczylas się używając tej karty czy tylko włożyłas? Wcdma jest gdy modem czuwa HSDPA czy HSPA jest gdy modem ściąga wysyła

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
To, że jest to modem kat8 może wzmagać problem. Zalecany jest modem kat10 lub wyższej.
I podpowiem, że modem nie nawiązuje połączenia w żadnym z tych trybów, tylko łączy się z siecią. Następnie w miarę potrzeb przechodzi do HSPA, a jak nie ma ruchu - spada do UMTS (WCDMA).
Przy dużym obciążeniu modem może być trzymany w trybie UMTS nawet, jeżeli jest potrzeba przesyłania większych ilości danych.
(07-03-2014 21:07)spag napisał(a): [ -> ]A polaczylas się używając tej karty czy tylko włożyłas? Wcdma jest gdy modem czuwa HSDPA czy HSPA jest gdy modem ściąga wysyła

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送


Włozyłam i spróbowałam połączyć po 5 próbach zrezygnowałam, bo nie chciał się połączyć, mam zrobić to jeszcze raz do skutku?
No właśnie dlatego pprzy przeglądaniu stropn powinno byc HSPA a jest WCDMA i często gubi zasięg przy tym.
Skrajnie słaby sygnał też może wzmagać taki problem - ile "procent" sygnału masz jak go widać?
Spróbuj podejść do okna, a potem ogólnie zalecenia z:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
(07-03-2014 21:18)jakubd napisał(a): [ -> ]To, że jest to modem kat8 może wzmagać problem. Zalecany jest modem kat10 lub wyższej.
I podpowiem, że modem nie nawiązuje połączenia w żadnym z tych trybów, tylko łączy się z siecią. Następnie w miarę potrzeb przechodzi do HSPA, a jak nie ma ruchu - spada do UMTS (WCDMA).
Przy dużym obciążeniu modem może być trzymany w trybie UMTS nawet, jeżeli jest potrzeba przesyłania większych ilości danych.


Uzywam aero2 w tym modemie od stycznia 2013 roku i nigdy nic takiego mi się nie przydarzyło, co jest tego przyczyną, czy w ogóle wróci to do normy?

(07-03-2014 21:25)jakubd napisał(a): [ -> ]Skrajnie słaby sygnał też może wzmagać taki problem - ile "procent" sygnału masz jak go widać?
Spróbuj podejść do okna, a potem ogólnie zalecenia z:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html

Zasięg wynosi 95%, przy oknie 99%.
Jeżeli modem nagle "traci sygnał" może chodzić o próby przełączania się na 2100 MHz - warto spróbować wymusić UMTS 900:
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Jeżeli to rozwiąże problem - przyczyną jest uruchomienie w okolicy stacji bazowe Plusa w paśmie UMTS 2100 MHz.
Jeżeli nie - może to być jakaś awaria sieci, albo przeciążenie (jaka to lokalizacja?)
(07-03-2014 21:54)jakubd napisał(a): [ -> ]Jeżeli modem nagle "traci sygnał" może chodzić o próby przełączania się na 2100 MHz - warto spróbować wymusić UMTS 900:
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Jeżeli to rozwiąże problem - przyczyną jest uruchomienie w okolicy stacji bazowe Plusa w paśmie UMTS 2100 MHz.
Jeżeli nie - może to być jakaś awaria sieci, albo przeciążenie (jaka to lokalizacja?)

[attachment=946]

w załączniku widac zmieniałam dzisiaj pasmo i nie ma poprawy, powinnam ściagnac ten program mobile partner?
Na screenie nie masz zaznaczonego jeszcze działania w roamingu
Zapomniałam dodać że moja lokalizacja to Mińsk Mazowiecki

(07-03-2014 22:19)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]Na screenie nie masz zaznaczonego jeszcze działania w roamingu

Już zmieniłam, czy oprócz klikniecia zastosuj muszę kliknąć ustaw kanał? bo tego nie robiłam.

Zmiana nic nie dała nadal jest to samo, dodatkowo jak minimalizuje okienko play online ciągle mi mryga na pomarańczowo jest to dość denerwujące, tego wcześniej także nie było.
(07-03-2014 21:54)jakubd napisał(a): [ -> ]Jeżeli modem nagle "traci sygnał" może chodzić o próby przełączania się na 2100 MHz - warto spróbować wymusić UMTS 900:
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Jeżeli to rozwiąże problem - przyczyną jest uruchomienie w okolicy stacji bazowe Plusa w paśmie UMTS 2100 MHz.
Jeżeli nie - może to być jakaś awaria sieci, albo przeciążenie (jaka to lokalizacja?)

Przed chwilą porównałam sygnał , play online pokazuje 93%, program TNI 61%, któryś z nich pokazuje błędny wynik, tylko który.
Play online pokazuje błędnie.
Oba pokazują poprawny wynik poziomu sygnału - po prostu inaczej przeliczają go na procenty:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Wczoraj zabrałam modem ze sobą do chłopaka mieszka ok 15km ode mnie, internet po połączeniu od razu zaczął chodzic na HSPA, dzisiaj jestem u siebie i internet działa na WCDMA dalej, czyli co to może oznaczać?
Prawie na pewno przeciążenie twojej stacji bazowej.
(09-03-2014 23:13)jakubd napisał(a): [ -> ]Prawie na pewno przeciążenie twojej stacji bazowej.

A to możliwe by np przeciązona była sieć 24 godziny na dobę, zazwyczaj godziny szczytu przypadają na 18-22 i po 24.00 się normuje, w moim przypadku 24 godziny an dobę internet jest powolny i działa tylko na WCDMA.

I dotyczy mnie problem braku adresów IP, bo często żeby się połączyć udaje mi się to za 5 razym, czasem nawet dłużej..
Stron: 1 2
Przekierowanie