Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Czy Aero2 może ciągnąć transfer z Plus LTE?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, posiadam modem ZTE MF 821 i na początku nie chciał się połączyć z siecią Aero2 i jej nie widział, więc utworzyłam nowy profil i wpisałam nazwę: Aero2, a w części APN wpisałam: darmowy. Następnie znalazłam na internecie, że trzeba zmienić ustawienia zgodności, więc wybrałam z listy Windows Vista (Service Pack 2).
Dalej nastąpiła zmiana ustawienia karty sieciowej i tam należało wybrać Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) .
Zgodnie z instrukcją w polu Połącz widoczna powinna być nazwa HUAWEI Mobile Connect – 3G Network Card, a ja mam napisane ZTE Mobile Broadband Network Adapter, czy to przeszkadza czy nie??
A na koniec trzeba było w tym samym oknie tylko przełączyć kartę na Właściwości i zmienić ustawienia na Uzyskaj adres IP automatycznie oraz Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie.
I po tym udało mi się połączyć z internetem, tylko moje pytanie jest czy mimo po tych zmianach może być tak że internet nie ciągnie mi transferu z Aero2 tylko z plus LTE??
Wszystkie zmiany, które wykonałaś, poza ustawienie APN są kompletnie niepotrzebne, dotyczą modemu i oprogramowania innego producenta i do tego czasów do 1.10.2012.
Ja bym wszystko wycofał i zostawił TYLKO właściwy APN.

Co do działania - karta Aero2 działa TYLKO ze stacjami bazowymi Aero2, czyli w roamingu sieci Plus na wybranych stacjach bazowych.
Czyli to znaczy że ciągnie mi z transferu Plusa czy nie? Bo do modemu mam kartę areo2 włożoną?
Jeśli karta jest z sieci Aero2, to nie może korzystać z transferu Plus'a - przypisanego do innego konta Wink
Dzięki wielkie za informacje Smile
(18-02-2014 09:49)AnnaZ napisał(a): [ -> ]Czyli to znaczy że ciągnie mi z transferu Plusa czy nie? Bo do modemu mam kartę areo2 włożoną?

Troszkę namieszalas wiec wyprostujmy
Niektóre rzeczy zabrzmia dziwnie ale tak jest.
Pierwsze mf821 to jest od firmy ZTE te inne o Huawei... to dotyczą produktów firmy ...Huawei.
Drugie
Jeśli masz w modemie kartę:
- Aero2 to rejestruje się ona TYLKO do MASZTÓW Plusa które są własnością Aero2 dlatego widoczny jest Plus w programach do obsługi modemu.
-plus (np. z zestawu karta+mf821) to wtedy ściąga ze środków na tej karcie ale musi być ona włożona do modemu i połączona z siecią,( jest możliwe w tym wypadku ze ten modem zaloguje się do MASZTU Plusa który jest własnością Aero2 ale nie musi bo plus ma tez własne maszty).
Wiec jeśli masz kartę aero połączona to nie obciąża ci to karty plusa i odwrotnie jeżeli masz kartę plusa to nie "obciąża" ci karty aero2 ani nie ogranicza prędkości czy rozlacza co 1h. Mimo iz obydwie karty mogą się rejestrować do tego samego masztu Plusa który jest własnością Aero2.
Czy teraz jasne?


從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Jasne Smile I mam jeszcze jedno pytanie, gdy mam modem podłączony z Areo2 do komputera to czy jest możliwe żebym korzystała z tego internetu np. na telefonie? Bo próbowałam to zrobić ale nie wykrywa internetu w telefonie. Czy muszę ustawienia pozmieniać czy to wina modemu?
Aby udostępniać internet na więcej niż 1 urządzenie, lepiej mieć router.
W przypadku modemu, który jest wpięty do komputera, to ew. komputer może rozdzielać sygnał, czyli działać jako "dawca internetu".
Wygląda to tak: internet Aero2 -(GSM)> modem -(USB)> komputer -(WiFi)> inne urządzenie
Dla Windows 7 jest darmowy program - Connectify, który zrobi z naszego komputera "router WiFi" udostępniając internet z sieci LAN (kablowej) lub internet z Aero2 (po USB) za pomocą wbudowanej karty WiFi.
Wiem że jest opcja udostępnianie internetu w każdym Windows (zdaje sie że XP i wyżej) po LAN czy po wifi tego nie wiem ale pewnie tylko obsłuży jedno urządzenie na raz

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Udostępnianie internetu przez Windows to trudne zagadnienie, a przez WiFi - to loteria (musimy mieć odpowiedni sprzęt). Pozostańmy przy routerze.
Albo kupujemy router do posiadanego modemu, albo jak chcemy korzystać w terenie -kupujemy od razu router mobilny z wbudowanym modemem (np. E5220s-2).
Przekierowanie