Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki byście polecili modem LTE?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Jaki byście polecili modem LTE?

[edit by szopen] zmiana tytułu wątku z nic nie wnoszącego "Modem" na to co jest zawartością posta Smile
W tej chwili na rynku "króluje" wydajnością Huawei E3276 - kat4 - o ile mamy chęć korzystać z sieci Plus/CP.
Jeżeli jednak interesuje nas raczej coś do pozostałych operatorów, nie potrzebujemy 150 Mbit/s, i wtedy E398 (choć trudno dostać), albo MF823 (oba są kategorii 3, czyli do 100 Mbit/s), który jest HiLinkowym wynalazkiem.

Oczywiście żaden z nich nie jest zgodny z Aero2 LTE 2600 MHz TDD (przyszłą siecią LTE Aero2) - mimo, ze pytanie padło poza działem Aero2, to wolę to podkreślić. Oczywiście z Aero2 UMTS 900 MHz działają wszystkie.
Skoro już podkreśliłeś Aero2 to śmiem twierdzić , że e398 obsługuje, http://allegro.pl/modem-huawei-e398-lte-...49768.html
Odpowiedz nam czy ma byc tez do aero2 czy tylko lte 1800 czyli w4 (a właściwie w3 bez t-mobile). Bo do pierwszego to mało jest ja polecam Huawei e8278 to modemorouter zasilanie z usb, jesli drugie to wybor jest spory ale polecalbym e392 albo inny huawei , z zte i lte to raczej unikalbym

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Only LTE może być ;d
Dodałem wyjaśnienie w kwestii Aero2 LTE w moim poście - na wszelki wypadek Smile
Ja jestem generalnie wpatrzony w E3276s-150 - to działa całkiem zgrabnie.
A co sądzisz o LTE, warto inwestować jeśli się mieszka na wiosce?
Jeżeli masz zasięg lub wygląda na to, że będzie - to tak. Jeżeli często bywasz w zasięgu - to tak. Jeżeli nie ma i nie wygląda na to, żeby było - darować sobie.
Na mapie jestem w zakresie LTE, na H+ z fona podskakuje do 5mbps .
Co do telefonów, myślisz iż warto byłoby zainwestować w fona z LTE zamiast modem? Mam zamiar kupić na dniach sobie jakiegoś nowego i nie wiem jak by to było z prędkością, czy były by podobne, jeśli nie to o ile mogą być mniejsze Big Grin
Pamiętaj tylko ze fony 4g używają dla danych głos idzie po 3g/2g

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Nortos napisał(a):Na mapie jestem w zakresie LTE,
zależy jaka to mapa (który operator), bo np. Play od dawien dawna takie farmazony wciska ludziom w reklamach (generalnie chodzi o hasło "4G", które wprowadzono wraz ze sprzedażą nieco nowocześniejszych modemów 3G), że ten obłęd dotknął już nawet mapę zasięgu
http://www.play.pl/pomoc/mapa-zasiegu/
aby zobaczyć orientacyjny zasięg LTE trzeba wyłączyć opcje "Cały zasięg" i "4G LTE" (TO JEST WŁAŚNIE TA WPROWADZAJĄCA W BŁĄD OPCJA!)
ma pozostać włączona tylko "Technologia LTE"
oczywiście faktyczne LTE jest oznaczone najbardziej nasyconym fioletem więc od biedy widać na pierwszy rzut oka ale określenia jak podejrzewam zmyliły niejednego...
Wiem , że dla danych. Warto zrobić z fona, modem?
1. nie - aspekt ekonomiczny: telefon jest przeważnie sporo droższy od modemu czy modemoroutera obsługującego dokładnie te same pasma

2. nie - aspekt energetyczny, mimo coraz nowocześniejszych konstrukcji praca w trybie tetherigu jest "bateriożerna" (szczególnie dla tetheringu wifi), natomiast praca z podłączonym na stałe zasilaniem wykańcza akumulator (dotyczy to także routerów mobilnych)

3. tak - aspekt praktyczny: telefon a raczej smartfona możesz wykorzystać do wielu innych zadań niż tylko modemu, np. jako "czasoumilacz" w wielu znaczeniach tego słowa Wink natomiast modem to tylko modem, a router to tylko router (mają po 1 podstawowej funkcji - połączyć z internetem)

ale tak naprawdę pytanie o sens musisz zadać sobie sam, bo tylko Ty jesteś w stanie przewidzieć jak będziesz faktycznie używał telefonu pełniącego rolę modemu
Telefon LTE jako router sprawdza się fajnie, ale różnica w cenie jest od 5 do 10-krotna. Niestety telefony z LTE to ciągle bardzo drogie rozwiązanie. Nie da się kupić telefonu z LTE za 200 PLN, a modem bez problemu. Ale jak kogoś stać to może się sprawdzić, o ile nie używamy go jako głównego dostępu - szkoda co 4 godziny ładować baterię w telefonie.
Chodzi o to, że i tak będę kupował nowy telefon i na 100% kupie z LTE.
Więc jak kto jest z prędkością, dorównuje obecnym modemom na rynku w cenach 200-300zł?
I jaka jest max prędkość pobierania LTE?
Prędkości pobierania z sieci u operatorów są teraz takie:
Plus/CP: do 150 Mbit/s (kat4), praktycznie 20-30 (sieć obciążona coraz bardziej).
Play: do 15 Mbit/s (abonamenty danych - do 30 Mbit/s) (sieć kat3), praktycznie 15 (sieć pusta na razie)
Orange (w przyszłości Tmobile też): do około 70 Mbit/s (sieć kat3), praktycznie 20-30 (małe obciążenie sieci)
Jeżeli kupisz telefon z kat4, to teoretycznie uzyskać prędkości można takie same, ale praktycznie jakiś tam narzut na pewno jest. Ograniczenie na pewno pojawia się przy użyciu WiFi.
kat4 to telefony rzędu 1,6tyś więc raczej bym inwestował w kat3 Big Grin
Tu raczej nie masz takiej zależności kategoria/cena. Nie wiem jaki najtańszy byłby tez model pewnie s4 mini może xperia sp?
Mój najwyższy wynik testu prędkości to sierpień 2013 plus lte ztcp okolice Kraków Wieliczka
http://www.speedtest.net/my-result/a/538730695

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Najtańszy to chyba Lumia 625. 700~zł
Mam zamiar kupić jakiś do tysiąca, celowałbym w GOCLEVER 13mpx 4x1,5 lecz nie ma tam LTE. Sad

@
(band 1/3/5/7/8/20)
jakie to są pasma LTE ?
Drodzy Forumowicze,

powiedzcie proszę jaki modem LTE USB warto obecnie kupić. Najlepiej taki by działał we wszystkich sieciach w PlSmile

Przymierzam się do abonamentu internetowego w T-mobile lub w Orange ale kto wie czy kiedyś nie wyląduję w Plusie lub Play.

Z góry dziekuję,
Koleslav
Stron: 1 2
Przekierowanie