Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z internetem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Przeszukałem duża ilość tematów ale nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na mój problem..
Mój modem to Huawei E3131 po podłączeniu do laptopa - Asus X53SV, Win 7 64 bit - instaluje mi sterowniki (ale tylko na portach USB 2.0, na 3.0 brakuje jakiegoś sterownika - czytałem ze to normalne) następnie uruchamia mi się przeglądarka internetowa z adresem strony http://192.168.1.1/?version=22.001.14.01.105 natomiast wyskakuje mi błąd ze nie mogę połączyć się z dana strona. (Mam wył WIFI).
Myślałem ze nie działa modem lub karta z Aero2 natomiast odpaliłem Linux Mint 16 64 bit, zainstalowałem wg instrukcji i normalnie wszystko hula aż miloWink
Na Win 8 32 bit ten sam problem co na Win 7..
Prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Albo nie zainstalował ci się jakiś sterownik od tego modemu (są na wirtualnym napędzie CD wbudowanym w modem), albo masz jakiś problem z konfiguracją komputera.
Czy pojawiła się dodatkowa karta sieciowa Huawei/Remote NDIS Sharing device?
Tak pojawila sie ale nazywa sie Remote NDIS based Internet Sharing Device (jesli ma to jakies znaczenie). Ten wirtualny naped pojawil mi sie tylko przy pierwszym uruchomieniu, dalem na autorun i zainstalowal mi sie Mobile Broadband HL Service. Teraz juz mi sie juz nie pojawia (w moim komputerze).
Jaki adres IP ma ta karta sieciowa?

PS: dlatego denerwują mnie HiLinki, trudniej się je diagnozuje...
a jak to sprawdzic? bo jak wpisuje w konsoli ipconfig /all to nie wiem ktore to jest..;/
W otoczeniu sieciowym lub centrum sieci i udostępniania -> Karty sieciowe sprawdzaj. Wygodniej.
moze bedzie lepiej jak printscreena damSmile

[Obrazek: tn7omndsrd8k_t.jpg]


Edit:
Wiem juz co blokowalo wejscie na strone - wlaczony peer blockWink wylaczylem go i juz pojawila sie strona z opcjami. Natomiast widzi mi siec Play (Roaming) i nie da sie z nia polaczyc.. nic nie zmienialem w opcjach modemu..;/
Apn masz ustawiony i roaming? Zobacz czy masz jak tu http://pokazywarka.pl/e3131aero oprocz ekranu z automatycznym laczeniem gdzie musza byc wszystkie zaznaczone opcje

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
DzialaWink Dzieki wielkie za pomoc i przepraszam za problemWink
Pozdrawiam serdecznie!
Przekierowanie