Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: AERO2 działa na jednym komputerze na drugim nie...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam o to taki problem: mam połączenie z internetem za pomocą aero2 na jednym komputerze na drugi niestety nie. Korzystam z softu Mobile Partner posiadam modem HUAWEI E3131. Na komputerze PC na którym wszystko działa jest win8 na drugim Pecie jest win7. Na nim jest właśnie problem ponieważ co prawda za pomocą ręcznego trybu rejestracji i wyszukiwania znajduje sieć PLAY(2G)(3G) to przy próbie rejestracji nie łączy. Dodam ,że na jednym jak i drugim PC używałem tej samej karty sim i modemu. Komputery podłączane były w tym samym pomieszczeniu. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?
Do sieci Play się nie zalogujesz, bo modem chodzi w roamingu sieci Plus. No chyba, ze mówisz o HiLinku (a mówisz, że nie mówisz Smile ), który pokazuje błędnie Plusa jako Play.

Jeżeli konfiguracja oprogramowania sterującego jest taka sama (np. nie ma wymuszenia Tylko GSM) to powodem mogą być tylko zakłócenia, które uniemożliwiają zobaczenie sieci Aero2 - jaki masz sygnał na tym z Win8?
Przepraszam za to zamieszanie oczywiście chodzi o Plusa nie Playa Smile , Siła sygnału na win8 to 4 kreski z 5
No to sygnał raczej mocny. To stacjonarne? Coś się zmieniło poza tym w tych komputerach?
Przekierowanie