Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 nie łączy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mam problem z Aero2. Zawsze gdy podłączyłem go do laptopa to uruchamiała się strona 192.168.1.1 wciskałem przycisk connect i łączyło. Od dziś używam nowego laptopa też z Win7. Gdy podłącze uruchamia się ta strona strona, ale przycisk connect pojawia się tylko na chwilę i nawet nie zdążę wcisnąć a przycisk znika. Mój modem to Huawei E3131, dioda na modemie co jakiś czas mrugnie tylko na zielono.
Proszę o jakieś porady.
1. To jest HiLink. Więcej o tym: http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2...ilink.html
2. Miganie na zielono oznacza, że modem jest poza zasięgiem sieci lub wymuszony jest tryb 2G. Może padła stacja bazowa Aero2 w tej okolicy? Jest jeszcze jakiś komunikat na tej stronie zarządzania modemem?
Nie ma żadnych komunikatów
To znaczy, że jesteś po prostu poza zasięgiem sieci - pewnie chwilowo i w związku z awarią lokalnej stacji bazowej - zakładam, że nie zmieniałeś konfiguracji modemu (nie wymuszałeś pracy tylko 2G ani ręcznej zmiany operatora).
Teraz działa normalnie. Dzięki za pomoc
Przekierowanie