Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung Galaxy tab3 zewnetrzny modem z dostepem do internetu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, byc moze podobne pytania byly juz zadawane jesli tak to prosze mnie jakos ukierunkowac na nie Smile czy jest mozliwosc korzystania z internetu (nie mam na mysli tutaj wifi) na samsungu galaxy tab3 10.1" wifi (bez modulu 3gp)? Jestem calkowicie nieobeznana w tym dziale wiec prosze o jasne odpowiedzi Smile z gory dziekuje ..
pytanie dotyczy Aero2?

skoro model tabletu ma w specyfikacji brak modułu 3G, a jedynie kartę WiFi
(w angielskojęzycznych opisach bywa oznaczane to tak: carrier type - WiFi only)
to należy mu tą sieć wifi sprawić, aby skorzystać z internetu

jeśli ma być mobilnie to pomoże w tym router mobilny 3G lub od biedy smartfon z włączonym tetheringiem wifi
(udostępnianiem internetu z telefonu poprzez wbudowane w nim wifi)

jeśli stacjonarnie to wystarczy dowolny (oczywiście dopasowany do operatora) router wifi + internet stacjonarny dowolnego operatora, albo router z obsługą modemów 3G + modem + karta SIM dowolnego operatora (np. Aero2, którego użytkowaniu na tabletach poświęcony jest ten dział forum)

stacjonarność jest tu użyta w sensie użytkowania tabletu w obrębie domu/mieszkania

oczywiście można też używać internetu w zasięgu hotspotów płatnych lub darmowych oraz innych "zaprzyjaźnionych" sieci wifi np. szkolnych/uczelnianych/w pracy/u znajomych o ile tylko zostaniemy uprawnieni do korzystania z takiej sieci

prawie bym zapomniał o drugiej części tematu - zewnętrzny modem (w domyśle usb i 3G), no cóż ja odradzam takie zestawienie, po prostu to lubi nie działać, ponadto może wymagać modyfikacji systemu w tablecie, zamiast tego zalecam mobilny router 3G
Z samsungami to ciezka sprawa będzie i chyba nie wyjdzie taniej niz router mifi (maly przenośny router wifi typu e585, e586, e5220 ten ostatni dostepny w jdtech.pl) musisz na 100% zrobić tzw. Root urządzenia to oznacza zwykle anulowanie gwarancji a również moze byc potrzeba wgrac tzw. Rom czyli alternatywne do fabrycznego oprogramowanie.
Musisz dokupić kabel otg dla samsunga który zwykle jest droższy niz do tanich chińskich tabletów bo samsung ma własne wtyczki zasilania/komunikacji .
Brak gwarancji powodzenia

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Dziekuje za szybkie i konkretne odpowiedzi. Czyli gdybym chciala uzywac routera mobilnego 3g (bo wlasnie na tym mi zalezy) to jednoczesnie trace gwarancje urzadzenia? Dobrze zrozumialam?
Router WiFi (dowolny, mobilny lub stacjonarny) to rozwiązanie optymalne - żadnych problemów, bez wpływu na gwarancję. Wada: wyższa cena.
Tego wlasnie potrzebowalam. dziekuje bardzo Smile
Z tym, że w przypadku jdtech można liczyć na pomoc w konfiguracji/gotową konfigurację pod Aero2. Oczywiście w Play taniej.
Dlatego polecam z jdtechu.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Przekierowanie