Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 WCDMA/HSPA tryb bezczynności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Może znacie Panowie na to radę... Czasem używam mojego Huawei e173-u2 do korzystania z karty Play 4G, modem jak i całe połączenie działa bez żadnych zastrzeżeń(Stałe 4mb), ale mam jeden problem. Czasem pogrywam na nim w gierkę mmo, która pobiera i wysyła małą ilość danych/pakietów, gdy tylko gram i nic innego nie robię z łączem, modem przechodzi w tryb WCDMA dioda pali się na ciemnoniebieski kolor. Chciałbym jakoś wymusić na nim pracę w HSPA, by łączę było tak jakby cały czas w gotowości w tym trybie, próbowałem sobie radzić w ten sposób, że włączałem radyjko internetowe modem przechodził w HSPA łącze było absorbowane i gra była komfortowa, tylko to się wiążę z utratą cennego transferu Tongue. On przechodzi tak jakby w tryb bezczynności czyt WCDMA, ale nie do końca, gdy włączam jakąś stronę momentalnie przechodzi w HSPA i internet śmiga. Czekam na wasze opinie co z tym fantem można by zrobić. pzdr
Niestety zasada działania sieci 3G jest taka, że jak masz za mały transfer, to cię zrzuca do UMTS. Możesz użyć innej metody dociążania łącza minimalnym ruchem (niestety trzeba eksperymentalnie wymierzyć, ile wymaga dany operator na danym obszarze o danej godzinie do tego, żeby utrzymać HSPA). Da się to zrobić np. za pomocą pinga, albo specjalnych aplikacji.
Innej metody nie ma i ja tej metody nie pochwalam, a Aero2 i większość operatorów komórkowych penalizuje w regulaminie generowanie sztucznego ruchu.
Tak też myślałem, że jest potrzebna określona ilość wysyłania pakietów ;p by sieć działał w HSPA, ok dzięki, wątek do zamknięcia.
Przekierowanie