Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF60 problem z odnawianiem połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Zakupiłem modem/router ZTE MF60, skonfigurowałem go, internet aero2 działa prawidłowo lecz tylko przez godzinę, do czasu kiedy się nie rozłączy.
Otóż mam taki problem, że kiedy internet się rozłączy nie odnawia połączenia automatycznie, lecz muszę ponownie konfigurować router.
Nie wiem jak temu zaradzić, mógłby mi ktoś pomóc ustawić/skonfigurować router tak aby sam odnawiał połączenie.
Z góry dziękuję.
Skąd (jaki operator?) pochodzi ten router? Są wersje (wyglądają na pierwszy rzut oka na niebrandowane), które nie mają opcji pracy w roamingu i stąd problemy ze wznawianiem.
Operator T-Mobile, zakupiłem go w salonie T-Mobile, ten router chyba posiada opcje roamingu ponieważ po skonfigurowaniu wyskakuje komunikat iż uruchomi się roaming.
Z tego co wiem, to ta wersja nie ma żadnych problemów ze wznawianiem - sam z takiego wczoraj korzystałem. Trzeba raz zgodzić się na połączenie i dopilnować, żeby w opcjach połączenia WWAN była wybrana opcja łączenia automatycznego, a nie ręcznego.
Tryb połączenia WAN mam ustawione na Zawsze Wł.
A ile mniej więcej czasu musisz czekać aż router sam Ci się znów połączy?
Nie zauważam tego, ale jak mierzyłem to około 1-5 sekund trwa przerwa.
A router musi być podłączony do komputera żeby się ponownie połączył ?
I czy muszę przytrzymać przycisk z napisałem WPS na routerze, bo teraz jak mi się rozłączył przytrzymałem go i na wyświetlaczu routera wyskoczyło Łączenie... i się połączył ponownie .
Nie, wznowienie następuje automatycznie.
Przycisk WPS nie ma z tym żadnego związku - on aktywuje tryb WPS, który umożliwia połączenie się z siecią WiFi bez wpisywania hasła.
Nie ogarniam tego routera, niekiedy sam się połączy automatycznie, ale częściej nie chce się połączyć
A to może być problem z siecią w twojej okolicy...
Przyczyną tego problemu może być słaby zasięg?
Posiadam tylko 2 kreski zasięgu.
Nie, to nie jest przyczyna - wystarczy zero kresek i też będzie działało.
Przekierowanie