Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: D-Link DWM-156
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To ciekawy model, który występuje w bardzo wielu odmianach oznaczonych zwykle wersjami sprzętowymi H/W i potem literą A z cyfrą.
Wersja bez oznaczenia wersji sprzętowej jest niezgodna.
Wersja z oznaczeniem A7 - dostępna teraz (2013-2014) w Polsce jest zgodna.
Urządzenie jest oczywiście kategorii 8, czyli nie spełnia wymogu kat10 Aero2. Widać to w wydajności urządzenia.

W tej chwili (styczeń 2014) jest oferowany w Saturnie za 99 w dwóch wersjach: standardowej (sam modem) oraz promocyjnej ze starterem Plus LTE o wartości 15 PLN.

Samo urządzenie niczym specjalnym się nie wyróżnia poza tym, że dioda tego modemu w zasadzie nie informuje o niczym - w odróżnieniu od Huawei ma tylko jeden kolor i miga na różne sposoby i to wszystko. Status modemu odczytujemy w zasadzie tylko z oprogramowania urządzenia.

Kupując DWM-156 należy dokładnie sprawdzać, jaką wersję kupujemy.
http://produkty-z-bdr.blogspot.com/2014/...z.html?m=1

Czy ma wznawianie? Działa z routerami?
Nie ma funkcji wznawiania w oprogramowaniu fabrycznym. Nie wiem jak z szeroko pojętym wsparciem, ale MR3420 obsługuje tego D-Linka.
To do niczego ten modem, skoro wznawiania nie ma.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Do tego tylko kat8, a Aero2 ciągle ma w regulaminie kat10.
Ale miliony userów (oczywiście w cudzysłowiu) e173 się tym nie przejmują ;]
Ale problemy z resetowaniem się modemu mają... choć to bez związku z kat8 Smile
Dziś kupiłem ten modem wraz z 'biedronkowym internetem' (TuBiedronka, oparta na sieci T-Mobile, w starterze odnawialne 1gb przez 3 miesiace) za 69zl i jestem z niego zadowolony.
Co prawda nie wiem jak z Aero2(dopiero zamawiam kartę), ale według gazetki promocyjnej Biedronki i rożnych ocen w internecie, działa bez najmniejszego problemu.
Testując go na karcie orange w pomieszczeniu, wypadł lepiej niz internet stacjonarny z którym muszę się użerać w czasie studiów.
[Obrazek: 3475969756.png]
zaś z 'biedronkowym internetem' w tym samym miejscu już gorzej
[Obrazek: 3476728699.png]

grzech1991 napisał(a):Czy ma wznawianie?
Na FW, który miał wgrany ten modem najwyraźniej ma, ale moge się mylić.
[Obrazek: kaKWu0J.jpg]
Jednak ma, zastanawiam się czy sobie nie kupić... zawsze by się przydał w razie jakieś awarii.

Dobrze, że dopisałeś Wink

A jest jakaś szansa na zrzut z dashboardu? Tak z czystej ciekawości Big Grin
(02-05-2014 20:39)TheRadziu napisał(a): [ -> ]Dziś kupiłem ten modem wraz z 'biedronkowym internetem' (TuBiedronka, oparta na sieci T-Mobile, w starterze odnawialne 1gb przez 3 miesiace) za 69zl i jestem z niego zadowolony.
Co prawda nie wiem jak z Aero2(dopiero zamawiam kartę), ale według gazetki promocyjnej Biedronki i rożnych ocen w internecie, działa bez najmniejszego problemu.
Działa z aero

[Obrazek: OlFKtkn.png]

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Piszę włąśnie krótki test tego modemu. Jakieś pytania specjalne i testy do zrobienia?
1. Zdjęcie dasha
2. Porównanie prędkości i pingów do kategorii od 21mbps
3. Opis oferty po 1GB na miesiąc z biedronki
4. Informacja czy jest i jakie gniazdo antenowe
5. Informacja czy czyta karty micro sd
6. Jakiś prosty test czułości
1. Jest.
2. Coś mi się zdaje, że Aero2 oszukuje przy niektórych pomiarach - cokolwiek nie zmierzę dostaję 20-30 ms. Odpowiedzi są chyba prosto ze stacji bazowej.
3. To osobny art.
4. Nie ma. Jest info.
5. Ma czytnik. Testów nie robię, mało kto z tego korzysta.
6. Czułość przeciętna/standardowa, ale wspomnę. Nie mam tutaj warunków na takie pomiary, jestem pod stacją bazową Aero2 Smile a pozostali operatorzy są w odległości do 500m.
2. Obojętne, chodzi mi tutaj o sam modem niż o aero2 Big Grin (chyba, że starter nie ma znaczenia)
7. Jest szansa na przetestowanie z wi-fi partner?
Spróbuję, choć widzę, że jest w tabeli zgodności WPR-1800. Ale nie będę tego pisał w artykule Smile
[attachment=1076]

Też się stałem posiadaczem. Do końca lipca mam neostradę i nie wiem co dalej.

Jest autowznawianie, cena dobra.

Jak byś sprawdził tą kompatybilność z wi-fi partnerem było by super Smile

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Jak by ktoś chciał to sprzedam z starterem. Nowy nie używany Wink

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Przekierowanie