Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Modem nie widzi sieci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Modem: Ericsson F5521gw
Program: HP Connection Manager 4.4.10.1
Laptop: HP nc6400

Po tysiącach prób ze sterownikami i oprogramowaniem udało doprowadzić mi się do tego ,że w końcu jakiś program widzi kartę SIM Aero2. Do tej pory widział wszystkie inne karty SIM poza Aero.
Problem jednak teraz jest taki ,że w programie pojawia mi się logo karty sim, ale nie znajduje zasięgu, operatora sieci.
Karta na pewno dział gdyż po włożeniu jej do zewnętrznego modemu USB nie ma problemu z połączeniem.

[attachment=851]
[attachment=852]

Proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie jest problem
Możliwości jest kilka.
1. HP Connection Manager zawsze miał problemy z Aero2 - testowałem kilka wersji i udawało się czasem połączyć, ale ten program to (jak zwykle w przypadku softu HP) porażka.
2. Możliwe, że ten modem istnieje (podobnie dla dell 5540) w dwóch wersjach - zgodnej i niezgodnej (bez UMTS 900), ale nie mam jak tego potwierdzić, ale raczej tak być nie powinno.

Sprawdź w innej lokalizacji, gdzie sygnał UMTS 900 jest mocniejszy, a UMTS 2100 Plusa - słabszy. Może z tym sobie ten modem nie radzi?
Co do lokalizacji to myślę ,że w prawie w centrum Warszawy nie powinno być problemu z sygnałem (na karcie orange ładnie sygnał pokazuje)

Z tego co wiem modem był wyjęty z resztek HP EliteBook 8400

Mi kartę Aero wykrył tylko HP CM i tylko w tej wersji którą mam teraz.
Jak sprawdzić zgodność którą ma się wersje? jest na nim gdzieś napisane?
Nie tyle chodzi tu o sam sygnał, co stosunek mocy UMTS 900 i 2100 - niektóre modemy mają problem z tym, że tylko niektóre stacje bazowe Plusa (zwykle te słabsze) wpuszczają SIM do sieci. Lepiej zrobić test w miejscu, gdzie UMTS 900 jest stosunkowo mocny.

Nie chodzi tutaj o zgodność Aero2<->HPCM, tylko o to, że ten soft po prostu ma problemy sam ze sobą, a przy okazji ze względu na specyfikę Aero2 dodatkowo wzmaga to problemy. Potrafi się zawieszać jak i dziwnie reagować.
W jaki sposób mogę zatem w cywilizowany sposób sprawdzić (przetestować) sygnały? Bieganie z laptopem po mieście mija się z celem nie widząc jaki gdzie sygnał łapie.

A co do softu to co spróbować?
Zmierzyć sygnał można za pomocą modemu Huawei przez wymuszanie poszczególnych pasm.

A jednorazowe wyjście na świeże powietrze z laptopem na próbę nie jest złym pomysłem.

O sofcie alternatywnym chyba można zapomnieć - zwykle jesteśmy zmuszeni do korzystania z brandowanego wynalazku. Można też zobaczyć, może Windows potrafi sterować tym modemem bez HP CMa.
Czy zatem możesz mi pomoc i wyjaśnić ew. podać link jak zmierzyć sygnał? Mam modem Vodafone (Huawei) K4505

prosiłbym również o pomoc w kwestji ustawienia pod Windows (system Windows 7 x64)
Ściągnij topnetinfo wsadz modem i w ustawieniach masz komendy at zaznacz tam ptaszka zeby pokazal ci siec i i sile sygnału na głównym ekranie po lewej stronie następnie masz opcje gprs umts i tam wybierasz częstotliwości które ma używać modem jak wybierzesz tylko wcdma/umts900 to zobaczysz sile aero jak 2100 to nie zobaczysz nic z kartą aero ale jesli masz plusa kartę to ci pokaze sile plusa.
To najprostsza metoda chyba ze ktos zna taka zeby sile plusa pokazalo majac karte aero bo to co pokaze po wybraniu 2100 to tylko najsilniejszy sygnał 2100 ale to niekoniecznie bedzie sygnał plusa.

Chodzi ci o ustawienie k4505 pod winda czy tego hp?

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Chodzi o ustawienie modemu F5521gw

Poniżej screeny z ustawień jakie mam.
Jak w ostatnim oknie próbuję coś zmienić i zastosować to pokazuje się błąd "Błąd, prawdopodobnie modem nie obsługuje tej komendy"
[attachment=853]
[attachment=854]
[attachment=855]
[attachment=856]
Te ustawienia to są głównie dla huawei z innymi to wybierz z listy na górze ale tam raczej HP nie ma

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
No HP tam nie ma.Jak zmieniam na inne modemy i co bym tam nie ustawił i próbował zaakceptować to jest błąd
[attachment=857]
Wybór pasm działa tylko z niektórymi modemami Huawei. Nie testowałem tego Vodafone i jeżeli dostajesz odpowiedź o błędzie, to znaczy, że tym modemem takich badań nie zrobisz.
Pamiętaj też, że TNI pokazuje na swoim interfejsie opcje ustawione ostatnio w programie, a nie faktyczną konfigurację modemu.

W zasadzie przy tym sprzęcie nie zrobisz testu o którym mówię i naprawdę najprościej będzie po prostu zrobić test w różnych miejscach w Warszawie na świeżym powietrzu (zaczynając od balkonu/okna - anteny w HP są w klapie matrycy na górze, o ile zostały prawidłowo podłączone do modemu) lub bardzo blisko potwierdzonych lokalizacji Aero2.
Przede wszystkim witam wszystkich, jestem nowy na forum.

Bardzo prosze o pomoc od 3 miesięcy używam aero2. niestety od zeszłego poniedziałku, od 13.01.2014 roku przestał działać. Modem w ogóle nie widzi karty (inne widzi- np moją z orange- choć nie chce połączyć) natomiast aero2 nic. Karta wydana pod koniec 2013 roku modem to HUAWEI E367u-2. Problem pojawił się jak chciałem zainstalować modem na innym komputerze niż swój- Instalacja przeszła, ale potem nic- nie widział sieci, potem juz na każdym komputerze nie działa. Czy to może być wina karty? Jakieś uszkodzenie? Bardzo proszę o pomoc.
Adrian
Nie widzi karty SIM, to znaczy pojawia się komunikat "brak karty SIM"?
Nie niestety nie, pojawia się tylko symbol anteny z czerwonym "X". Próbuję modem na innym komputerze zainstalować, ale dziwnie opornie to idzie. Nie ma żadnego komunikatu. Może to jednak modem? Jak najłatwiej sprawdzić czy modem jest sprawny|?
Czyli to nie jest problem "nie widzi karty SIM", tylko "modem nie widzi sieci Aero2".
Pytania pomocnicze:
1. Czy była używana antena (czy gniazdo antenowe jest całe i nie rusza się).
2. Czy w ustawieniach sieci jest wybrana opcja "preferowane WCDMA" czy coś innego?
Jeszcze pojawia się komunikat "no service"

nie, nie używałem nigdy anteny,

2. Czy w ustawieniach sieci jest wybrana opcja "preferowane WCDMA" czy coś innego? - tego nie wiem, ustawiłem tak jak w instrukcji w programie mobile partner apn, nr dostępowy i nowego uzytkownika i to wszystko.

jeszcze jedno- dioda modemu mruga na zielono co niby ma znaczyć "modem w zasięgu sieci g2"
A z kartą orange świeci na niebiesko?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
nie, też tylko zielona dioda, udało się połączyć- ale jako orange 2g
To może masz ustawiona prace tylko w 2g spróbuj zmienić w mobile partnerze na preferowane lub tylko 3g/wcdma

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Stron: 1 2
Przekierowanie