Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131/E3131s-2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zakładam wątek bo nie mogę znaleźć nigdzie konkretnej odpowiedzi.

Potrzebuje udostępnić podgląd z monitoringu do sieci internet. Aby wszystko poprawnie działało, potrzebny jest modem w wersji HiLink czy tradycyjny?

Czytałem, że przy Hilinku może być problem podwójnego NATu, czy ktoś robił już coś takiego? Niekoniecznie monitoring ale jakakolwiek usługa sieciowa przy wykorzystaniu tego sprzętu?

Oczywiście posiadam stałe, publiczne IP w T-Mobile.
przy hi-link'u jest problem podwójnego NATu, jeśli oprogramowanie, które wykorzystasz posiada funkcję "NAT traversal" (lub cokolwiek podobnego) to może sobie poradzi, jeśli nie ma takich funkcji to będą problemy

krótka piłka - modem w wersji "normalnej" + publiczny IP załatwiają sprawę

dodatkowo pomocny może być dynamiczny DNS (jeśli np. IP jest przydzielane dynamicznie, ale nawet przy stałym IP jest to wygodne)
do domowych zastosowań wystarczy choćby ten
https://www.dlinkddns.com/login
(darmowa usługa jest faktycznie świadczona przez dyndns.com)

PS temat nie ma nic wspólnego z BDI Aero2 więc przenoszę
Rozumiem. Funkcje DDNS znam bardzob dobrze.

Czyli modem E3131 ze starterem Play nada się, ponieważ jest tradycyjny i nie ma simlocka? To będzie najlepszy zakup? Tu mam pewność tradycyjnego modemu.

A jeśli chodzi o router to wykorzystuje standardowy firmware producenta.
no więc w kwestii wyboru modemu jest tak jak piszesz: zakup w Play = brak simlocka i modem tradycyjny

co do routera to tak jak pisałem wcześniej - niestety fabryczny soft nie obsługuje modemów

dość ciekawym urządzeniem (z racji b. niskiej ceny za urządzenie używane i dość sporych możliwości) może być "netia spot" w wersji z zaokrąglonymi rogami, z tego co pamiętam oprócz wbudowanego modemu adsl, obsługuje też WAN na porcie ethernet oraz ma wsparcie dla modemów 3G
nie wiem jak wygląda kwestia bramki voip (nigdy nie używałem tego sprzętu, jakkolwiek pomagałem paru osobom w konfiguracji) ale wydaje mi się, że nie ma wbudowanej bramki

jakkolwiek miałem zamiar zasugerować użycie oddzielnie bramki voip i routera
Przekierowanie