Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E156G - „Nie rozpoznano urządzenia USB”
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Smile
Mój problem dotyczy modemu Huawei E156G pochodzącego z sieci Play. Po podłączeniu go do komputera z systemem Windows 7 pojawia się komunikat „Nie rozpoznano urządzenia USB”, a urządzenie to identyfikowane jest jako Unknown Device. Modem co ~15 sekund daje o sobie znać granatową diodą. Po włożeniu go do gniazda USB nie włącza się żaden instalator, chociaż powinien, a w Komputerze nie pojawia się „coś takiego”, chociaż też chyba powinno, bo w przypadku modemu Huawei E3131 się pojawia: KLIK
Nie wiem, jak się to nazywa: dashboard, firmware, czy jeszcze inaczej, tak więc przepraszam za mój brak profesji Smile
Gdzie leży problem i jak go rozwiązać?

szopen: tak "poza konkurencją" to ten model jest niezgodny z Aero2
A czy ten modem działa w innym komputerze? Może po prostu jest niesprawny?
W innym komputerze też nie działa i w tablecie też nie. Bardzo możliwe, że jest niesprawny i właśnie chodzi mi o to, czy da się go naprawić Smile Może trochę niejasno wyraziłem się w pierwszym poście.
Jeżeli nie jest rozpoznawany w 3 różnych urządzeniach to ja bym go spisał na straty. No chyba, że to proste, mechaniczne uszkodzenie gniazda USB, ale wtedy też naprawa będzie droższa od wartości modemu, który nota bene z Aero2 oczywiście nie działa.
Spróbuj go lekko powyginac jeśli jest jak pisze jakub to może pomoże wtedy śrubokręt i lutownica pomogą (trzeba się trochę nagimnastykowac z tym poprawieniem złącz) jeśli nie to do śmieci.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
A co myślicie o tej granatowej diodzie? Jeśli modem tak zupełnie by nie działał, to nie przełączałby się do trybu 3G/UMTS, prawda?
Ale tu nie jest kwestia niedziałającego modemu tylko możliwego uszkodzenia któregoś z pasków/łącz wtyka usb luk styku płytki głównej z wtykiem. Przez to modem nie jest rozpoznany przez kompa bo nie dostaje pełnej informacji co to za urządzenie.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Może być jeszcze spalony podsystem USB przepięciem z komputera - moduł GSM może być sprawny, a modem bezużyteczny.
No to widzę, że mój Hułałej nadaje się jedynie do śmieci Big Grin Śrubokręt, lutownica i poprawianie złącz to nie dla mnie, więc dam sobie z tym modemem spokój. W każdym razie dzięki za pomoc, jakubd i spag.
Przekierowanie