Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 aero2 - ciągła niebieska dioda, nie łączy z internetem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam problem z podłączeniem modemu Huawei E3131. Modem nie jest brandowany, Działał bez problemu na laptopie teścia (łączenie przez stronę w przeglądarce) aż w tamtym tygodniu po prostu przestał się łączyć z internetem (nie wyświetla strony na której rozpoczynało się połączenie.), Dioda stale świeci na niebiesko. Odinstalowałem Mobile broadband HL service, które po włożeniu modemu do portu USB instaluje się automatycznie ponownie (nie mam pewności czy do końca, w pewnym momencie znika okienko instalacji) i nadal ten sam efekt. Zainstalowałem niebrandowany Mobile partner, wyświetla informacje "device not found". Dodam że modem działa bez problemu po podłączeniu do innego komputera.
Proszę o pomoc, od paru godzin z tym siedzę i nie mogę ruszyć.
pozdrawiam
To jest HiLink. Mobile Partner go nie widzi i to jest normalne.
Jak możesz przetestuj w innym komputerze.
Może komputer jest podłączony do jakiejś sieci WiFi/kablowej (ethernet)?
Ale on przestał działać na tym laptopie teścia czy u ciebie nie działa?

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Dzięki za odpowiedzi, przestał działać na laptopie teścia, wcześniej wszystko śmigało bez zarzutu. Jak podłączam modem do mojego komputera to wszystko działa tak jak należy.
Odnośnie pytania o podłączenie do innych sieci, to takowego nie ma. przełącznik od WIFI wyłączony, w panelu sterowania brak aktywnych połączeń jedynie po włożeniu modemu widnieje jedno aktywne połączenie poprzez " Windows Mobile-based Internet sharing device".
No to modem możesz wykluczyć, zostaje szukać u teścia w laptopie problemu. Moze jakaś aplikacja nowo zainstalowana albo wirus robi jaja

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Przekierowanie