Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Option iCON 515M
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie mam karty orange :/
Wie ktoś może jak ściągnąć z tego modemu simlocka?
kod odblokowujący musisz wydobyć od Orange (jest to możliwe z dniem zakończenia umowy lojalnościowej)
instrukcja jak się nim posłużyć
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1478118.html

chyba nie ma innej metody, ale zawsze możesz się udać do jakiejś dobrej simlockowni (muszą się reklamować, że ściągają locki z Option'ów)
Czyli kupiłem modem zgodny z aero2 jak podaje strona ale nie działa on z aero2 - dobry żart.
Model jest technicznie zgodny z Aero2. Jeżeli jednak ma blokadę simlock, to nie zadziała z kartami innego operatora, póki ma aktywnego simlocka. Informacja jest nad tabelą na ten temat (wyróżniony rozdział "Blokada simlock" zaraz nad tabelą). A jedynym operatorem w PL, który ciągle stosuje simlocki to właśnie Orange PL.
Tego nie wiemy bo masz problem z zainstalowaniem go więc mamy pewne przypuszczenia na podstawie twoich słów ze modem ma simlocka, sam modem jest zgodny z aero2, natomiast jeśli kupiłeś go u operatora Orange to na pewno ma simlocka jeśli kupiłeś na alledrogo to jeśli ktoś napisał że nie ma simlocka to mu go zwróć bo na razie nie ma metody poza kodem od Orange na odblokowanie go jeśli on sam nie załatwił. Jeśli uda Ci się zainstalować go to będziemy wiedzieć, najlepiej ściągnij ze strony optiona sterowniki. Nie pamiętam gdzie one są bo kiedyś zmieniali stronę i zwykle były w dziale support i tam były zdjęcia modemów. Ale samo zainstalowanie business everywhere powinno spowodować juz pojawienie się tego modemu w menedżerze urządzeń.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
w menadżerze urządzeń on jest a nie pisało, że simlock zdjęty a ja na allegro kupiłem więc wtopa nie?
Ale ten modem był w ofercie Orange PL?

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
był, ale szczegółów szczerze mówiąc nie pamiętam (czy 515 czy 515m?)
To chyba jeden pies czasem jest jakoś oznaczany ??1515 musiałbym popatrzeć w gugla ale to chyba niewiele zmienia

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Co waszym zdaniem powinienem zrobić? Kupić inny modem?
Jeżeli kupiłeś go od kogoś, kto chwalił się działaniem z Aero2 i brakiem simlocka, to spróbuj zwrócić. I wybierz coś bezproblemowego, choćby E3131.
Kupiłem kiedyś ten modem i ja, skusiłem się na cenę (40zł), posiadał simlocka na polski orange. Myślałem, że da się go łatwo ściągnąć, ale niestety się nie dało. Czasem lubię sam się zmierzyć ze sprzętem i szukać rozwiązania problemu. Kontaktowałem się nawet z firmą, która produkuje (produkowała) te modemy, bo gdzieś wyczytałem, że jest możliwość od nich dostać kod. Dostałem odpowiedź kierującą mnie to naszego orange po kod. Cena ściągnięcia simlocka w orange to chyba 70 zł. Sprzedałem go i kupiłem E3131 też zresztą z orange, ale tutaj simlock poszedł za 1 zł.
Stron: 1 2
Przekierowanie