Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tablet z Windowsem do 2500 zł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

myherart

Witam

macie jakieś godne polecenia tablety z Windowsem? Myślałem o Bugatti bądź o Roverze. Chyba, że macie jakieś własne propozycje?
Acer mi się bardzo podoba mechanicznie, ale nie mam zaufania do marki. Natomiast Samsung podoba mi się ze względu na analogię do Asus Transformer.
Natomiast zobacz, czy nie wystarczy ci wydajnościowo Asus TF100 - Atom, ale już nowy, zbiera dobre opinie.

myherart

Ehh powiem ci że czym więcej czytam tym głupszy jestem..znajomek mówi że mam jeszcze coś dołożyć i kupić takiego Rovera ale nie wiem w sumie;/. Co myślisz?
Ustal sam ze sobą, czego oczekujesz od tego urządzenia - ma być głównie tabletem do konsumpcji treści (PDF, www, filmy, muzyka itd.) - wtedy wystarczy dowolny z androidem, albo słabszy T100 (grubo tańszy). Jeżeli to ma zastąpić w 100% laptopa, to im mocniejszy, tym lepiej, ale pamiętaj, że też podziała to to krócej na baterii.
Ten nowy atom z tego co widziałem i tak ma beznadziejną wydajność na notebookcheck, ja oczekuje czegoś jak najsłabsze i3 (tj. około 2000 pkt w 3d mark 06). Ten atom miał sporo mniej.
Dlatego ważne jest zastosowanie - do WWW nie potrzebujemy i7. Do gier 3D nam atom nie wystarczy. Ale przy grach nie oczekujemy 10h pracy na baterii Smile
Dla mnie nawet do przeglądarki czy de archiwizacji atom jest za słaby.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Ja do dziś mam jakiegoś atoma drugiej generacji i działa świetnie.
ja też nie narzekam, tyle, że to netbook i win xp
Miałem netbooka z jednym z pierwszych atomów 1.6GHz. Po wgraniu w7 nie szło nawet obejrzeć filmiku na YT (netbook oryginalnie miał XP). Na XP jakoś to działało, ale wydaność i tak była żenująca.

Ja nie wiem jak wy używacie PC ale mi do głupiej przeglądarki aby komfortowo przeglądać witryny to minimum coś na poziomie najsłabszego i3 (b960 albo ten pentium u2XXX)
W atomach 1 i 2 generacji nie ma sensu ładować W7 - zwłaszcza, jak mają defaultową konfigurację 1GB RAM. Za to WinXP z 2GB działa na tyle, że nadaje się nawet na maszynę biurową.
IMO i tak na XP to była tragedia, jak dla mnie. Ale ok Jakub kumam, niektórym starczy wolny procek.

Patrzyłem jeszcze raz na wydajność tego atoma z TF100 na notebookcheck i ma 1.8k wydajności. Jak na 4 rdzeniowy to słabo, ale jak się porówna do tej najsłabszej i3 to nie ma tragedii. Faktycznie do neta fajna sprawa.
Przekierowanie