oddałem modem E3131 do diagnozy do komputronika bo Mobile Partner przestał pokazywać zasięg powiedzieli że coś się stało z modemem i może instalacja sterowników do tego modemu naprawi problem, skąd można pobrać sterowniki do tego modelu?
Masz je.... wbudowane w modem?
A spadek czułości to w 99% przypadków uszkodzenie gniazda antenowego.
Żaden serwis gwarancyjny tego nie przyjmie, najwyżej na wymianę na nowy za pieniądze.
Około 50% przypadków da się to naprawić w serwisie elektronicznym. 40% to przypadki jednak trudne (specyficzne wyrwanie ścieżek) i naprawią to tylko bardzo dobrzy elektronicy, większość się nie podejmie. 10% do przypadki beznadziejne - brak części gniazda lub całego gniazda, ścieżki wyrwane tak, że nie ma do czego przylutować gniazda lub zniszczona płytka przez próbę nieprawidłowej naprawy przez kogoś innego.
Oczywiście zdarzają się przypadki, że w serwisie tego nie zauważą, ale to rzadkość.