Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 od T-Mobile kilka pytań
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, po zainstalowaniu modemu w oknie "Mój komputer" pojawił się nowy dysk wymienny oraz stacja dysków CD. Dysk jest atrapą, nie da się w niego wejść, przypuszczam, że to pusty slot na kartę SD z modemu. Z CD-ROMu po podłączeniu modemu zainstalowałem program do jego obsługi i sterowniki ale teraz jest to pusta stacja w którą nie można wejść. Jak usunąć te niepotrzebne napędy? W programie Internet Manager nie widzę takich opcji.
Usunąć możesz albo wyciągając modem albo wyłączając cd kompletnie w tni ale wtedy na innym kompie może nie wykryć modemu albo w menedżerze urządzeń

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Póki co ukryłem je poprzez edycję rejestru, w zasadzie może tak być acz szkoda, że nie da się deaktywować niewykorzystywanego slotu na kartę. Rozumiem że program Mobile Partner też nic tu nie pomoże? Jest w ogóle sens instalować Mobile Partnera w miejsce Internet Managera? Ten ostatni wydaje mi się trochę ubogi w opcje.
Czy użycie innego programu dla dla nas sens to zależy od nas i naszych potrzeb Smile Te dodatkowe opcje zwykle nie są nam do niczego potrzebne.
W kwestii wyłączenia wszystkich innych elementów modemu jest taka możliwość za pomocą Top NetInfo (a nawet bez niego znając odpowiednie polecenia AT).
A mógłbyś napisać szczegółowo jak to powyłączać poprzez polecenia AC (i włączyć z powrotem gdyby kiedyś zaszła taka potrzeba)? Aha i jeszcze pytanie czy zmiana serwerów DNS z domyślnych na OpenDNS jest w Aero źle widziane czy można to przestawić? Na stronie Aero2 podali żeby zostawić wszystko na ustawieniach domyślnych no ale wydaje mi się że to powinno być dla nich bez znaczenia jakie te serwery są.
Na pamięć nie znam poleceń AT, są opisane w sieci w wielu miejscach. Ja bym użył TNI, bo najwygodniej to po prostu wyklikać.
wast napisał(a):czy zmiana serwerów DNS z domyślnych na OpenDNS jest w Aero źle widziane czy można to przestawić? Na stronie Aero2 podali żeby zostawić wszystko na ustawieniach domyślnych no ale wydaje mi się że to powinno być dla nich bez znaczenia jakie te serwery są.

1. nie jest "źle widziane" tj. działają dowolne serwery DNS, o ile oczywiście ich właściciele dopuszczają ich użycie w innych sieciach (np. jedne z najszybszych w PL dnsy tepsy nie działają)

2. jeśli planujesz używać OpenDNS ze względu na podwyższony stopień bezpieczeństwa czy filtr rodzinny to czemu nie?

3. czy to jest faktycznie bez znaczenia dla operatora to nie wiem, ponieważ użycie dowolnych serwerów DNS innych niż domyślne generuje ruch dns poza sieć operatora, jakkolwiek jest to nikły procent


od czasu wprowadzenia CAPTCHA ta odpowiedź jest nieaktualna w odniesieniu do Aero2

w przypadku wszystkich pozostałych operatorów oczywiście pozostaje "w mocy"
Przekierowanie