Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E367 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
odpaliłem e367 na MR3420
samo się zrobiło (no prawie samo)
małe pytanie do zorientowanych w temacie routerów-
- mam wersję sprzętową v 1.2 (co widać na naklejce!), jakiś żłób załadował aktualizację firmware dla 1.1... olać to?
- zostać przy tym firmware czy jakiś openwrt zapakować? (jaki???)
pzdr
pawelarc
- v1 to v1. Liczba po kropcie to tylko oznaczenie że wyszło z nowym firmware w momencie zakupu, więc znaczenia nie ma
- a jak silny w tym jesteś? Jak potrzebujesz gui to Gargoyle PL (moje Smile)
silny w systemach różnistych jestem, ale nie chcę życia poświęcić na konfigurowanie routera z poziomu linii komend linuksa (sam wychowuję dziecko, piorę, gotuję, zarabiam etc)
więc coś mocnego ale z gui raczej, no i żeby e367 łykało dobrze
na razie podłączyłem modem do routera przez router zasilany i po 10-tej aktualizacji (zawsze muszę z całego świata pościągać Smile ) załapał wreszcie modem jako konkretny model
brakuje mi dobrego monitorowania i paru rzeczy
skąd te twoje gargoyle ściągnąć? (coś tam już znalazłem, ale nie wiem, czy to to jest...)
pzdr
pawelarc
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl

Natomiast czy e367 będzie działał od ręki - pojęcia nie mam, za nowy jest. VID/PID pokaż to Ci powiem.
(08-03-2012 19:45)cezary napisał(a): [ -> ]... VID/PID pokaż to Ci powiem.

pokażę, jak podepnę modemik bezpośrednio do kompa Smile
pzdr
pawelarc
(zapakowałem najnowszy sofcik i modem ruszył po resecie "guzikowym" i został wreszcie rozpoznany
na wcześniejszych softach głupiał, najczęściej "unknown pin status" - sprawdzanie oczywiście "od początku" wyłączone)
pzdr
pawelarc
(ale do tego gargamela mnie korci zwłaszcza, że jest mocne wsparcie w postaci Autora!!!)
P.
na forum eko znalazłem, że działa
"Nazwa modemu: Huawei E367-U2
VID/PID: 12d1:1506
interfjes do połączenia: /dev/ttyUSB0
interfejs do diagnostyki: /dev/ttyUSB1
uwagi: modem z dystrybucji Megafon (Aero2)"
to zapewne działa... Smile
pzdr
pawelarc
(jak 353 u-2/s2?)
P.
Dlatego też się o to pytałem. Zauważ że taki pid też ma E398, więc jak nie jest to znów jakaś odmiana to powinien działać.
czytam te eko... i coraz bardziej się boję Smile
chyba w niedzielę się zabawię, bo braki w standardowym firmware są duże!
(i coś mi nie działa dobrze wtw, gmail ok, fb ok, nk ok, gg nie ok (nie zawsze ok...)
pzdr
pawelarc
(po xmpp wszystko jest w porządku)
P.
To tak jak zmiana firmware w telewizorze w sumie czy biosu w komputerze. ZAWSZE jest nadzieja że coś pójdzie nie tak. Inaczej było by nudno Smile
w sumie masz rację, zawsze to stres jest
najwięcej czasu zajęło mi grzebanie w firmware telewizorka samsung
tydzień rzeźby ale wszelakie ukryte i zablokowane (czytaj istniejące w droższych za dopłatą modelach) udało się przewalczyć
będę więc i z mr-em walczył, w razie czego mam w Twej osobie wsparcie zapewne...
pzdr
pawelarc
nie wytrzymałem i betę firmware z tp-linka zainstalowałem po wifi ryzykując zrobienie cegły Smile
udało się i router lepiej z e367 współpracuje! nie występują cyrki z rozpoznawaniem modemy czy statusu pin (koszmarny "unknown pin status" był moją zmorą, pomagał reboot jedynie!), wznawianie (jak i identyfikacja) szybsze, połączenie stabilne (całą noc oczywiście pracował i rano wszystko na swoim miejscu)
pzdr
pawelarc
Przekierowanie