Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 z Play do Plusa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Posiadam modem z Play i kupilam sim z internetem z Plusa. Problem w tym, ze internet działa strasznie wolno, zwłaszcza łącząc się z programem play. Czytając forum zainstalowałam TNI i zmieniłam ustawienia GPRS/UTMS na WCDMA/GSM i łączę się teraz tym programem, co pomogło troszeńkę, ale strony nadał ładują się w fatalnym tempie. Przy rejestracji na forum samo CAPTCHA ładowało mi się przez jakieś 15 minut. Modem świeci na niebiesko, a TNI pokazuje, że jest sygnał. Widzę dużo różnych rozwiązań na forum, ale nie wiem, które najlepiej rozwiąże mój problem. Bardzo proszę o pomoc.
W przypadku usług komercyjnych (nie Aero2) to zwykle niestety jest problem albo skrajnie słabego sygnału, albo... przeciążenia infrastruktury operatora. Jeżeli stacje bazowe Plusa są w tej okolicy tak strasznie przeciążone, jedynym słusznym wyjściem jest zmiana operatora na takiego, który w tym rejonie jest mniej zamęczany przez użytkowników.
Spróbuj może ograniczyć do 3g tylko 2100MHz lub 900mhz może pomoże. Modem będzie wtedy tylko w jednym zakresie. Możesz też mieć np. blisko dwa nadajniki i urządzenie raz łapie z jednego raz z drugiego sygnał. Spróbuj jak się da w różnych częściach domu patrząc na wskazania tni z numerami cid lac czy sa takie same cały czas czy się zmieniają

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Dziękuję za odpowiedz, nie jest to chyba jednak kwestia zasięgu - testuję właśnie internet w różnych częściach miasta i ogólnie działa wolno. Co ciekawe około godziny 12 w nocy zaczyna działac bardzo szybko i nie wiem co jest powodem tego. Dziś wieczorem będę testowac działanie internetu w różnych częściach mieszkania.
Nie do konca wiem jak przestawic parametry TNI, proszę o informację gdzie w ustawieniach mogę poszperac.
To, że w nocy działa super (i pewnie nieźle od 12 do 18) potwierdza moje słowa, że to przeciążenie sieci.
Poszukaj o wymuszaniu 900mhz na forum lub stronie jdtech.pl tak samo robisz z 2100MHz po prostu wybierasz z listy częstotliwości

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Przekierowanie