Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: jaki modem będzie najlepszy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

zakupiłam w dniu dzisiejszym kartę Aero2. Myślałam, że zakup modemu będzie rzeczą łatwą i przyjemną a okazuje się, że dopiero tutaj zaczynają się schody.

Jestem osobą zupełnie nie radzącą sobie ze sprzętem komputerowym w związku z czym mam ogromny problem przy wyborze odpowiedniego modemu. Przeraża mnie fakt, że w każdym z nich trzeba coś zmieniać, modyfikować itp.

Czy może mi ktoś poradzić, który z tych wszystkich sprzętów będzie najlepszym rozwiązaniem dla zupełnie atechnicznej osoby Smile

Fajnie by było jakby był w przystępnej cenie.
Przepraszam, ze zabrzmi to trochę reklamowo, ale przejrzyj ofertę sklepu jdtech: http://jdtech.pl/sklep - przy każdym z tych urządzeń masz gwarancję, że będzie działał bez problemu z Aero2, a przy okazji masz moją osobistą pomoc (w Warszawie na miejscu, telefonicznie też mogę pomóc) przy uruchomieniu połączenia z Aero2.

Jeżeli jednak zakupisz modem w innym miejscu, w Warszawie chętnie pomogę ci w odpaleniu tego z Aero2, jeżeli oczywiście modem będzie zgodny z Aero2 i będziesz miała jakieś problemy - przede wszystkim zależy mi, żeby było nas jak najwięcej.

Poza wszystkim polecam ci przede wszystkim:
1. Poradnik wyboru modemu do Aero2:
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-jak-wybra...rnetu.html
2. Nieśmiertelną już listę zgodnych urządzeń:
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawien...dowie.html
niestety mieszkam na śląsku i do stolicy mam nie po drodze Big Grin

z tego co czytałam chyba zdecyduje się na Huawei E173u-2 widziałam go również na stronie sklepu ( tez odwiedziłam ). Przy okazji chciałam zapytać czy kupując go przez stronę http://jdtech.pl/sklep będzie on już gotowy do pracy? tzn, podpinam kartę wkładam do komputera i tyle ? Smile
(08-03-2012 14:09)panna_baranna napisał(a): [ -> ]Fajnie by było jakby był w przystępnej cenie.

Zależy to też co rozumiesz przez przystępna cenę, jeśli w granicach 100-150 to można znaleźć zgodne modemy w cenie, czasem też spełniające wymogi aero2

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
@panna_baranna (do 1 postu)

(08-03-2012 14:09)panna_baranna napisał(a): [ -> ]zakupiłam w dniu dzisiejszym kartę Aero2.

rozumiem, a raczej mam nadzieję, że masz na myśli wpłatę kaucji w Aero2 (ewentualnie w salonie Sferii, bądź zdalnie przelewem dla Aero2),

a nie zakup na Allegro czy innym portalu aukcyjnym (bo tak nabyta karta jest "nielegalna", tracisz możliwość reklamacji i odzyskania kaucji, dodatkowo ryzykujesz, że była ona używana do łamania prawa)
Oczywiście chodzi mi o nabycie/dzierżawę/wypożyczenie karty Aero 2 w salonie :-) źle się wyraziłam ;-)
Jezeli obawiasz sie problemow z modemem, popieram Jakuba. Kupno u niego bedzie najlepszym rozwiazaniem.
Moze nie jest najtaniej, ale za pare groszy wiecej bedziesz miala komfort, ze dostaniesz pewny produkt przystosowany do pracy z Aero2.
Jezeli za darmo oferuje pomoc na tak wysokim poziomie, to chyba nie ma watpliwosci, ze pomoc po zakupie w jego sklepie bedzie wrecz perfekcyjna Smile

P.S. ..nie podlizuje sie, tylko bacznie sledze blog i wyciagam wnioski. Faktom nie da sie zaprzeczyc Smile
Właśnie już podjęłam taką decyzję. Pomoc fachowca jest zdecydowanie bezcenna :-) dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość ;-)

Pewnie jeszcze nie raz poproszę o pomoc/ poradę
Dzięki Robert!
panna_baranna - zapraszam, chętnie pomogę!

Ja staram się pomagać wszystkim, nie tylko tym, którzy kupią modem ode mnie: ostatnio jeden z potencjalnych nabywców pokazał mi problematyczną Nokię CS-15 - kilkanaście minut pracy i nokia działa - modemu nie sprzedałem, ale miałem satysfakcję z rozwiązania i opisania kolejnego problemu oraz zadowolonego użytkownika Aero2 i Nokii.
Oczywiście w przypadku zakupu u mnie każdemu pomogę przy uruchomieniu (a jak może stawić się osobiście, to od razu pomogę w instalacji na miejscu). A jeżeli (tfu tfu, ale już miałem taką sytuację) modem się zepsuje, postaram się od ręki wymienić na inna sztukę oszczędzając kłopotu z naprawą gwarancyjną i oczekiwaniem u producenta.
Dodatkowo (co wydaje mi się w tym najważniejsze) wszystkie informacje niezbędne do uruchomienia sprzedawanych przeze mnie modemów są na blogu - jak ktoś ma czas i ochotę, może samodzielnie wszystko zrobić po zakupieniu modemu z innego źródła.
Jednak chyba tylko ja w tej chwili prowadzę "za rączkę" do uruchomienia Aero2 Smile
Witam,

czy do zakupionego u Państwa w sklepie Huawei E3131s-2 będzie można ewentualnie podłączyć antenę zewnętrzną gdyby był słaby zasięg. Ile taka antena kosztuje i ostatnie pytanie czy na zakupiony sprzęt jest udzielana gwarancja ?

dziękuje za odpowiedź

i jeszcze jedno pytanie w opisie na sklepie jest "Zmodyfikowane oprogramowanie dla systemów Windows automatycznie wznawia połączenie zrywane co godzinę przez Aero2" tzn ze kupujac ten modem "nie zmodyfikowany" po rozlaczeniu musze sam klikac zeby sie ponownie połączył ?
Nie przesadzajmy z tym "państwa" Smile Mimo wszystko (prowadzenia bloga, forum, oraz sklepu w ramach mojej działalności gospodarczej ciągle jestem normalnym człowiekiem Smile

Wracając do Meritum (tak, był taki komputer 8-bitowy produkowany w Polsce Smile
E3131s-2 we wszystkich znanych (na razie dwóch) odmianach ma złącze antenowe. Instalacja antenowa, która coś daje kosztuje od 8 PLN (koszt przedłużacza USB) aż do 500-600 PLN za antenę z czaszą (jak satelitarna). Instalację antenową dobiera się do miejsca instalacji - choć czasem nawet taka ultra-droga nie pomoże, dlatego warto zacząć od map zasięgu.

Gwarancja - wszystko standardowo. Podmiotem wprowadzającym do obrotu w PL jest sieć Play, więc to ona udziela 24-miesięcznej gwarancji. Ja jako sprzedawca odpowiadam na mocy kodeksu cywilnego dla osób fizycznych 24 miesiące z tytułu niezgodności towaru z umową oraz w przypadku firm 12 miesięcy z tytułu rękojmi.

Modem E3131s-2 z sieci Play bez modyfikacji (opisanych z resztą na blogu) nie tylko nie wznawia połączeń, ale i większości wypadków odmówi w ogóle połączenia nawet po utworzeniu niezbędnego profilu połączeniowego - problemem jest nietypowa konfiguracja niezgodna z blokadą TS11 - sposób odblokowania jest opisany na blogu, sposób konfiguracji profilu jest opisany bardzo dokładnie przez szopena na forum, a automatyczne wznawianie połączeń także można sobie skonfigurować - jest artykuł na blogu.
Do zmiany oprogramowania (dashboardu) w modemie nie zachęcam, to wymaga nieco więcej przygotowania i zrozumienia tematu i jako ingerencja dość głęboka w modem zawsze niesie pewne ryzyko. Podpowiem tylko słowa kluczowe: forum bez-kabli, lesiolo, dashboard Smile

A jak ktoś nie chce się bawić z tym wszystkim, kupuje po prostu modem w jdtech i ma nie tylko spokój z technikaliami, ale dodatkowo także pomoc przy ewentualnych problemach. Jednak jeżeli ktoś chce maksymalnie oszczędzić przy zakupach (wiadomo - darmowy internet) i ma trochę czasu na studiowanie albo po prostu lubi takie eksperymenty i grzebanie w sprzęcie (ja, jak i spora grupa czytelników jdtech uwielbia takie rzeczy) - wszystkie informacje znajdzie na blogu, forum i zawsze może zapytać.
Przekierowanie