Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF330 - może jednak działa z aero?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, w zestawieniu zgodnych modemów jest napisane, że ten jest niezgodny. jednak tutaj: http://tablica.pl/oferta/modem-zte-mf-33...2YV8W.html wyczytałem, że
Cytat:Nie testowałem modemu osobiście ale poprzedni sprzedawca zapewniał mnie, że pomimo sprzecznych informacji w internecie modem jest zgodny z Aero2.
nie wiem może to kwestia odblokowania pasma itp. Czy ktoś mógłby dodatkowo potwierdzić brak wspierania aero*?

*lub też Orange czy Plus UMTS 900MHz
Trudno wyczuć, ZTE ma tendencję do robienia różnych wersji.
W kwestii zgodności jedno wiem - nie spotkałem modemu CardBus ani PCMCIA zgodnego z Aero2 - tylko ExpressCard z przejściówką na CardBus.
Do tego standaryzacja UMTS 900 to lata 2007-2008, a ten modem chyba jest starszy (jeżeli chodzi o projekt).
tez sadzę że niezgodny, ale przetestować zawsze warto, a 30zł nie jest szczególnie wygórowaną ceną

być może poprzedni użytkownik sądził, że jeśli w specyfikacji pojawia się 900MHz to modem jest zgodny
(jest to często popełniany błąd, niestety przeważnie chodzi o GSM 900MHz czyli 2G aby modem mógł działac w sieci Aero2 musi obsługiwać HSPA/WCDMA 900MHz czyli 3G na tej częstotliwości)
niestety 900MHz pojawia się w danych technicznych praktycznie każdego modemu w kontekście sieci 2G
Przekierowanie