Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 HL problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mam dziwny problem z moim aero2. Modem+ aero2 zakupiłem w marcu, w okresie od marca do sierpnia jedyny problem jaki był to było znalezienie miejsca w którym aero2 miało dobry zasięg (różnica 3 cm w ustawieniu modemu powodował zmianę zasięgu od 0 do 5 kresek), ale jak się znalazło odpowiednie ustawienie internet łączył się bezproblemowo i śmigał. Od sierpnia jakimś cudem zasięg się tak poprawił, że w każdym miejscu domu, nawet piwnicy mam pełen zasięg, modem za każdym razem, po starcie systemu, idealnie łączy się z siecią, ale tu pojawił się problem, po połączeniu z siecią internet działa dopóki nie zostaną pobrane ok 3mb, później internet całkowicie się zawiesza (modem nic nie wysyła ani nie pobiera), jedyną możliwości jest klikniecie zresetowania połączenia przez disconnect i ponowne połączenie przez connect. Czasami pomaga jednokrotny reset modemu a czasami trzeba tak zrobić ze 3 razy, aby net zaczął śmigać, po tych resetach net już działa bezproblemowo. Dla mnie to nie jest problem, ale aero2 używają moi rodzice, a to jest dla nich kłopotliwe. Mieszkam na terenie wiejskim i nadajnik plusa mam jakieś 200m od domu. Stan ten identyczny był systemie XP i 7, zmieniałem też ustawienia z automatycznych modemu na łączenie się na sztywno z 3g i tryb rejestracji na aero. Czy to może być wina mojego modemu czy to raczej wina sieci?
Pozostaje sprawdzenie modemu na innym sprzęcie lub/i wymuszenie 900MHz.
Pomóc może wymuszenie UMTS 900, co jest nieco skomplikowane przy wersji HiLink (przełączenie w tryb tradycyjny, dopasowanie sterowników, a potem wymuszenie, po czym powrót do trybu HiLink i próba).
Wybaczcie za tak późną odpowiedź, zrobiłem to co kazaliście, ale to niestety nie pomogło. Dzisiaj nieźle wkurzyłem się znów na aero (strony nie ładowały się w ogóle, ping dla googla.pl wynosił 800ms, dla fb około 3000ms, oczywiście przy pełnym zasięgu) więc spróbowałem sprawdzić kartę aero na smartfonie na którym udostępniłem neta dla lapka i niespodzianka okazało się, że net śmiga jak oszalały (ping dla googla 80ms a dla fb 200ms). W porównaniu do tego co było na Huawei to jest niebo a ziemia, internet działa lepiej niż kiedyś moja Neostrada 128kb. Co o tym myślicie bo dla mnie to mój HL nadaję się na śmietnik, bo z gwarancją na HL chyba będzie ciężko :/ i w takim razie jaki modem polecacie?


Znalazłem na allegro 2 tanie modemy:L
-vodafone k3565 za 68zł przerobiony pod aero
-ZTE MF680 za 80zł, tylko nie wiem czy posiada autołączenie?
który z tych modemów polecacie?
A może masz zawirusowany PC?

Jak udostępnisz neta przez telefon do PC jest to samo? Sprawdzałeś modem na innym PC?
Tak sprawdzałem, normalnie modem pracuje ze stacjonarką (nawet niedawno formatowałem ją bo instalowałem 7 zamiast xp) i teraz na święta lapka przywiozłem też z 7. Więc raczej to nie wina wirusa, chociaż mojemu antywirusowi bym nie ufał bo to avast. Jak już pisałem w wcześniejszym poście telefon służył jako modem dla lapka i to na nim sprawdzałem połączenie, nie na telefonie. Na stacjonarce nie sprawdzę bo nie mam karty wifi na nim.


Ogólnie jest tak: na modemie internet faluje raz lepiej, raz gorzej albo w ogóle- loteria, na modemie z telefonu nom stop dobrze.
A jak odsuniesz modem od komputera? (Podpowiem - przedłużaczem USB) Może po prostu to zakłócenia z komputera?
Przekierowanie