Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Nowy IPAD (IPAD3) z Aero2?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej

Skończyła się prezentacja, wkrótce tablety będą w PL... jak się ma sprawa współpracy z kartami Aero? Będzie chodzić na LTE?
Nie ma jeszcze specs, ale ja obstawiam tak:
1. Będzie działać na UMTS 900 tak samo, jak iPad2 - nie pokaże zasięgu, ale zadziała.
2. LTE nie będzie działać, bo będzie miał częstotliwości amerykańskie (700/750 MHz, być może 1900) - z dala od naszych 1800 MHz (teraz dostępne) oraz 2600 MHz (to związane z UBDI i w zasadzie nie działające jeszcze).

EDIT: I już sprawa jasna - nie będzie działać w naszym LTE:
http://www.apple.com/ipad/specs/

Wi-Fi + 4G for AT&T model:
LTE (700, 2100 MHz);
UMTS/HSPA/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz);
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

Wi-Fi + 4G for Verizon model:
LTE (700 MHz);
CDMA EV-DO Rev. A (800, 1900 MHz);
UMTS/HSPA/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz);
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
bravo apple, jak bawią się w wersje z roznymi czestotliwosciami dla opow zamiast jednej mającej wszystkie chyba że wersja dla iSklepow będzie uniwersalna.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
To nie wina Apple, tylko... dostawców chipsetów. Po prostu nie zrobiono jeszcze układu aż tak "globalnego", żeby zadowolił wszystkich opów. Poza tym montowanie układów CDMA powoduje, że w niektórych krajach nie wolno takich urządzeń sprzedawać (Europa nie używa technologii CDMA2000/EvDO - wyjątkiem jest Sferia na mazowszu - ale to i tak tylko w centralnej Polsce).
Sprawdziłem - Aero2 działa (niestety tylko 3G). Sam wykrył kartę, pokazuje nawet zasięg sieci :-)
No to jest oczywiste, że tylko 3G Smile Dzięki za raport, dopisuję do tabeli zgodności tabletów.
Przekierowanie