Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: VEDIA X20 pro duo + e173-u2 w AERO2 nie działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
podłączyłem modem Huawei e173-u2 z kartą Aero2 za pomocą przejściówki USB/OTG do tabletu Vedia X20 pro duo.
Diody na modemie migają w kolorze ciemno niebieskim, dodałem w punkcie dostępu:
nazwa - Aero2
APN - darmowy
wykryte zostały automatycznie: MCC - 260 oraz MNC - 17.
Zaznaczyłem ten punkt dostępu na domyślny, uaktywniłem transmisję danych i roaming. Następnie zalogowałem się do PLUS automatycznie.
W dolnym prawym rogu monitora tabletu widzę zasięg sieci na trzy kreski (szare) oraz informację BRAK INTERNETU.
W informacjach o tablecie znalazłem:
Sieć - PLUS
Siła sygnału -95 dBm 9 asu
typ sieci komórkowej - nieznany
stan usługi - działa
roaming - brak roamingu
stan sieci komórkowej - rozłączona
MDN - nieznany

I w tym momencie opadły mi ręce, czemu nie działa roaming, bo pewnie przez to nie mogę połączyć się z aero2.

Modem bezproblemowo współpracuje z laptopem.

Macie jakieś sugestie jak sobie z tym fantem poradzić?
Niestety wygląda to na standardowe kapryśne działanie tabletów z podłączanymi modemami - widoczne zwłaszcza w przypadku Aero2. Nie do końca wiem z czego to wynika, ale potwierdzeń tego jest mnóstwo. Jedyne pewne rozwiązanie to zmiana modemu na mobilny router WiFi.
Sprawdziłem dziś działanie tego modemu na tablecie z kartami Plus i Cyfrowy Polsat. Sytuacja identyczna jak w przypadku Aero2. Tablet rozpoznaje automatycznie APN zapisane na karcie ale nie łączy z internetem pomimo że miga dioda na niebiesko i jest zasięg.
Sprawdziłem jeszcze działanie 3 innych modemów z tabletem i tylko 1 z nich został rozpoznany ale nie czyta APN i nie mogę ręcznie dopisać.
Jak nie możesz dopisać? W każdym można dopisać, tylko interfejs jest do niczego. Naciśnij przycisk menu (kontekstowego) i wybierz Dodaj APN.
Wprowadziłem dane: nazwa, APN, MCC, MNC ale tablet tego nie zapisywał.
NIE MOŻNA wprowadzać MCC i MNC - ich brak oznacza, że tablet nie rozpoznał modemu ani karty SIM. Natomiast tablet je zapisuje, tylko nie wyświetla, bo właśnie nie rozpoznał karty SIM.
Dziwne bo uaktywnily się funkcje w sieciach komórkowych, a przy zegarze pojawił się znaczek zasięgu ale bez zalogowania do sieci.
Ale jeżeli pola MCC i MNC się nie wypełniły samoczynnie, to jest jakiś poważny problem.
Przekierowanie