Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: huawei 3131s-2 z play + Quadra7 ultra slim (P5350) -nie działa Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w temacie nie działa Aero2. Na kompie modem z kartą funkcjonuje bez problemu. Na tablecie niestety nie. Nie może połączyć się z siecią. Sprawdziłem kartę również na komórce I9100- działa.
Modem mruga niebieską diodą a z siecią w żaden sposób nie może się połączyć. Może macie jakieś pomysły jak przeskoczyć ten problem.
Tak to u mnie wygląda:
Pola MCC MNC nie zostały automatycznie wypełnione (wartościami 260-17) co oznacza, że modem nie został rozpoznany przez tablet (i nie odczytał tych dwóch kodów z karty SIM).
Albo zrootujesz tablet i przekonasz go, że zna E3131 (instalując ppp-widget lug grzebiąc z plikach konfiguracyjnych) albo musisz kupić router mobilny i podać internet przez WiFi - to drugie rozwiązanie będzie po prostu działało, to pierwsze - będzie sprawiało zawsze jakieś problemy (nie wspominając o tym, że zrootowanie może zostać uznane za złamanie warunków gwarancji).
Root miałem, więc to nie problem. ppp-widget przy ustawieniach ręcznych działa.
Jeszcze tylko niektóre aplikacje/widgety nie działają przez to połączenie. Czy to jest normalne przy tym połączeniu? Czy może to kwestia ustawień ppp-widget? Jeśli tak to jakich?
Z góry dziękuję
To musi się wypowiedzieć ktoś, to ma do czynienia z ppp-widget na co dzień.
Może zasilanie za małe?

Wysłane z mojego GT-I9305
Raczej nie chodzi o zrywanie połączenia, a fakt, że nie wszystkie aplikacje uzyskały dostęp do sieci.
Podam przykład: aplikacja youtube nie widzi połączenia z siecią, zaś przez przeglądarkę otwieram youtube i działa. Podobnie widget pogody nie działa a program tv nie ma tego problemu. Trochę to dziwne.
Pewnie chodzi o to, że ppp-widget nawiązuje połączenie od tyłu i nie wszystkie aplikacje zauważają, że połączenie się pojawiło.
Przekierowanie