Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: xperia e blokująca aplikacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.Wczoraj dostałam nowiutka xperia e i chyba cos przekombinowałam bo włączyłam jakies ustawienia dla niewidomych.Teraz mruga cały czas dioda od czujnika zblizeniowego,nie mogę przesuwać kolejnych stron a zeby wejść w cokolwiek to muszę dwa razy stukać w dana aplikację i zaznacza mi sie w ramke.Błagam o pomoc bo jestem zielona inie mam pojecia co dalej chciałam właczyć aktualizacje ale wyswietla mi się komunikat ze telfon ma już najnowsze pobrane,może go zresetować ale jak!
W ustawieniach jest opcja przywracania ustawień fabrycznych.
O co chodzi z tymi podwójnymi dotknięciami - nie mam pojęcia - może ktoś ma ten model?
Aktualizacji nie ma, więc... nie zrobisz - telefon powiadomił o tym jasno.
Ja mam. Do recovery wejść nie mogę, a reset do ustawień fabrycznych to jakaś porażka.

Niestety, nie pomogę - ten telefon mnie przerasta (pierwsze takie urządzenie z androidem).

Edit: Chociaż wgranie softu na nowo flashtoolem bodajże, czyści telefon doszczętnie Wink
grzechu co masz na myśli, że reset do ustawień fabrycznych to jakaś porażka ?

Tak poza tym znalazła się w końcu ta Twoja Xperia E czy nową kupiliście?
Po miesiącu się znalazła na policji. Reset ustawień to dla mnie porażka, ale ja nigdy z tego w żadnym telefonie nie korzystałem (zawsze robię wipe przez recovery).
Nie rozumiem, co jest złego z resetem ustawień. Wipe z poziomu bootloadera to w zasadzie to samo.
W xperii nie robiłem wipe z recovery, ale przy resecie ustawień zresetowały się... ustawienia. Aplikacje pozostały Big Grin
Domyślnie aplikacje są przywracane z konta google.
Jakub - nie przywróciły się. Wiem co pisze, zostały. Wiem, że masz duże doświadczenie z androidem - ale ja też się nim bawię od HTC Dream.
Aplikacje kupione w markecie zostały po resecie? To faktycznie jakaś porażka. A może są różne poziomy resetów? Sony zawsze potrafi coś sp...tentego.
Ściągnięte, bo żadne nie zostały kupione.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi się, że ostatnio też miałem takie problemy jak grzech
Mogę opisać swoje przygody z androidem .

HTC HD2 - > Xperia S -> Xperia Z1

Ustawienia -> Kopia zapasowa i resetowanie -> ustawienia fabryczne ->resetuj telefon.

Po takim resecie tracimy :
- wszystkie zalogowane konta (google , skyDrive ,skype , poczty i inne ) ,
- dane aplikacji zostają skasowane (książka telefoniczna ),
- instalowane przez użytkownika aplikacje zostają skasowane .


I teraz po ponownym uruchomieniu , do czasu zalogowania się na konto goole , telefon jest czysty - nie ma żadnych dodatkowych aplikacji .
Od momentu zalogowania się na swoje konto google telefon sprawdza stan aplikacji i je doinstaluje w miarę swoich możliwości .
Niektóre aplikacje nie zostaną przywrócone, wymagają ręcznej instalacji .
Zostanie też przywrócona książka telefoniczna i parę mniej istotnych ustawień .


Wgrywanie oprogramowania przez początkującą osobę bym raczej odradzał ,ze względu na możliwość wystąpienia komplikacji , które mogą być katastrofalne w skutkach .
Np. Zdjęcie blokady bootloadera w Xperia Z1 może się zakończyć uszkodzeniem modułu aparatu fotograficznego ...
(21-11-2013 12:58)dmgary napisał(a): [ -> ]Mogę opisać swoje przygody z androidem .

HTC HD2 - > Xperia S -> Xperia Z1

Ustawienia -> Kopia zapasowa i resetowanie -> ustawienia fabryczne ->resetuj telefon.

Po takim resecie tracimy :
- wszystkie zalogowane konta (google , skyDrive ,skype , poczty i inne ) ,
- dane aplikacji zostają skasowane (książka telefoniczna ),
- instalowane przez użytkownika aplikacje zostają skasowane .


I teraz po ponownym uruchomieniu , do czasu zalogowania się na konto goole , telefon jest czysty - nie ma żadnych dodatkowych aplikacji .
Od momentu zalogowania się na swoje konto google telefon sprawdza stan aplikacji i je doinstaluje w miarę swoich możliwości .
Niektóre aplikacje nie zostaną przywrócone, wymagają ręcznej instalacji .
Zostanie też przywrócona książka telefoniczna i parę mniej istotnych ustawień .
Telefon nie przywraca po zalogowaniu aplikacji jedynie loguje sie do serwisów/app gugla które sa na telefonie jako standard. Żeby przywrócić to trzeba ręcznie instalować (nie mowie o titanium czy innych backupach) jedynie widoczne aplikacje w play sklepie sa zakupione (lub te które sa w telefonie przy pierwszym uruchomieniu i mozna je aktualizować)
Jest jakas apka która robi listę apek linkujac ze sklepem play Wysyłane tylko wystarczy klikać lub otworzyć na kompie w sklepie play i tam wybierać instalacje wtedy po połączeniu telefonu do sieci zacznie sie seryjna instalacja.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Szczegóły implementacji zależą od... romu. Wszystkie Samsungi jakie miałem w ręku robią właśnie tak, że (o ile podczas logowania do konta Google nie zaznaczymy inaczej) ściągają WSZYSTKIE aplikacje, jakie kiedykolwiek kupiliśmy i próbują zainstalować, co czasem kończy się wyczerpaniem dostępnej pamięci.
Przekierowanie