Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei HG553 + Huawei e173 problemy w sieci Orange (Aero2 OK)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich forumowiczów.

Otóż sytuacja wygląda następująco:
Posiadam router huawei hg553 z wgranym softem D-Link DVA-G3672B (zmodyfikowany z zakładką EXTRA do dodatkowych ustawień) oraz modem huawei e173 z włożoną kartą ORANGE na abonament (co jest istotne).
Niestety w żaden sposób nie mogę zalogować sie do sieci.
Nadmienie tylko że przy włożonej karcie AERO wszystko śmiga więc mniej więcej wiem jak powinno się to skonfigurować.

Problem polega na tym że karta orange zanim dopuści modem do zalogowania się potrzebuje weryfikacji PIN (PIN w ustawieniach oczywiście jest wpisany ale np w TNI w ustawieniach AT trzeba zaznaczyć opcję aby PIN został wprowadzony przed jakąkolwiek akcją). Niestety PINu nie można ot tak wyłączyć gdyż nadopiekuńcze ORANGE wie lepiej co dla nas dobre. Na domiar złego posiadam białą karte SIM więc nawet pismo do centrali z prośba o wyłączenie weryfikacji PIN nie pomoże (najpierw musiałbym wymienić na czarną karte SIM i oczywiście za to zapłacić). Czy jest może jakiś inny sposób na załatwienie tego? Ewentualnie może napisanie jakiegoś skryptu w tym modemie coś ułatwi?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą sugestie
Danonek
Niestety jeżeli soft routera nie potrafi obsłużyć PINu, to jesteś... skazany na zdjęcie blokady przez operatora, albo zmianę routera (lub jego softu) na taki, który potrafi PIN wykryć i wprowadzić.
Przekierowanie