Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 "Błąd SIM/USIM lub brak karty...". po 3 min. połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Mam problem z tym modemem. Loguje się ładnie, jest dostęp do internetu, a równo po 3 minutach wywala błędem "Błąd SIM/USIM lub brak karty...". Wtedy modem trzeba wypiąć z usb i ponownie włożyć- znów "ożywa" na 3 min itd. Wszystko to dzieje się pod Win8.1 na dwóch różnych laptopach. Natomiast pod telefonem z Androidem, WinXP czy 7 wszystko chodzi wzorowo więc wykluczam uszkodzoną kartę. Próbowałem też drugiej, innej karty Aero z identycznym skutkiem (wywala po 3min). Próbowałem także instalacji najnowszego (jakiego znalazłem) Mobile Partnera 23.009.05.03.1014 i dzieje się dokładnie to samo. TNI nie wykrywa modemu.

Wydaje mi się, że to problem natury software'owej
Od czego powinienem zacząć by pozbyć się tego problemu?

Pozdrawiam
Objaw "zdychania karty" związany był do tej pory z awarią samej karty. Przypadku, że w innych urządzeniach działa - nie spotkałem.
Podejrzewam, że problemem może być tutaj E3131 - może po prostu jest uszkodzony i jak się nagrzeje to styki tracą kontakt z kartą. Sprawdziłbym inny modem E3131, albo np. docisnął kartę do gniazda warstwą cienką papieru.
Wsadziłem kawałek papieru i zdziwiłem się. Właśnie mija 30 min od podłączenia i zero błędów.. Na dniach powinienem mieć drugiego huaweia i sprawdzę jak on się zachowuje z tymi kartami. Dziękuję za odpowiedź, bo za Chiny nie uznałbym tego za problem hardware'owy.
Pytanie tylko dlaczego np na XP problem nie występował? Dlaczego zawsze dokładnie w 3 min po ustanowieniu połączenia? Może jakaś ścieżka pękła? No cóż, pozostają mi jedynie domysły i ew. oddanie na gwarancje.

Pozdrawiam
Być może początkowo nie występował, potem zaczął się pojawiać i coraz bardziej nasilać.
Taki przypadek już był na forum i też właśnie chodziło o kilka minut.
Przekierowanie