Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 z Multimedii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum i potrzebuję pomocy. Wczoraj dowiedziałem się, że została do mnie wysłana karta sim Aero2, więc czas zaopatrzyć się w modem. Na stronie Aero2 modem Huawei E173u-2 widnieje jako obsługiwany przez sieć, mimo że nie jest on w standardzie 10. Jak to jest z tym modemem, działa w tej sieci? Są z nim problemy? Znalazłem też ciekawą ofertę z Multimedia Polska, gdzie mógłbym dostać taki modem razem z internetem 1GB i darmowymi nocami. Teraz zastanawiam się czy jest taka możliwość, żeby na jednym modemie korzystać z dwóch sieci? Z Aero2 w dzień, a gdybym potrzebował coś ściągnąć większego to z Multimedii? To znaczy wiem, że musiałbym przekładać karty sim, ale czy musiałbym robić jakieś specjalne konfiguracje tego modemu(przy każdej zmianie karty), czy np. mieć zainstalowane 2 różne sterowniki do obu sieci, czy jakieś 2 profile które bym przełączał? Jak by to wyglądało? Jeszcze mam takie pytanie, czy te karty szybko by się zniszczyły od takiego przekładania? Jeszcze mam taki pomysł, żeby kupić ewentualnie modem Huawei E3131 i korzystać z niego w taki sposób jak wyżej opisałem (o ile to jest w ogóle możliwe) i sprzedać ten modem z Multimedii, albo co by było najdroższą opcją mieć po prostu 2 modemy do różnych sieci. Z tego co dowiedziałem się z infolinii Multimedii modem nie ma simlocka i działa na sieci Play. Proszę o pomoc.
Tu masz informacje i historię, jak E173 znalazło się na tej nieprzydatnej zupełnie liście Aero2:
http://jdtech.pl/2013/02/aero2-dodalo-do...modem.html
Można przekładać karty i zmieniać konfigurację bez ograniczeń. Multimedia sprzedaje internet Plusa - modemy E173 też były z Plusa (chyba już ich nie ma w ofercie).
Karty są dość trwałe, ale wytrzymają kilkaset przełożeń, potem może być różnie. Lepiej mieć dwa modemy.

Znacznie zdrowiej kupić ogólnie E3131.
Nie polecam takiego rozwiązania:
- zapewne w multimedi za ten internet będziesz coś płacił (czy modem)
- e173 jest ogólnie problematyczny
- karty sim nie wytrzymują cały czas przekładki (jak wyżej)
- plastik zasłaniający wlot karty sim, jest niskiej jakości (nie budzi zaufania). Inna kwestia, że da się korzystać bez niego

Te modemy to takie typowe jednorazówki, wrzuć kartę i zapomnij o modemie.
1) wygodniej zamieniać modemy

2)
a) karty SIM zniszczą się od ciągłego przekładania
b) karty mini-SIM mające perforację do micro-SIM wykonaną w taki sposób jak karta Aero2 sprzyjają uszkodzeniu gniazda SIM w niektórych modemach

3) dość wygodnym rozwiązaniem w przypadku użycia 2 kart SIM i/lub 2 modemów (jeśli chodzi o modemy to byłoby dobrze gdyby były takie same lub podobne, w ostateczności oba klasyczne Huawei) jest użycie TNI jako menadżera połączeń - ma on możliwość takiej konfiguracji aby przyporządkowywał profile połączeń do aktualnie użytej karty SIM
Dzięki za odpowiedzi. Doszedłem do wniosku, że kupię modem Huawei E3131 i ewentualnie oddzielnie dokupię tą ofertę z Multimedii z oddzielnym modemem. Gdzie mogę kupić ten modem tak, żeby nie sprawiał mi problemów i był w miarę tani?
Np w salonie play kosztuje 109 zł + 1 GB pakietu internetu.
http://www.play.pl/oferta/internet/inter...g/129.html
Jak już będę miał modem z Play'a to jak wygląda procedura instalacyjna do Aero2? Cała ta konfiguracja modemu?
Przekierowanie