Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z działaniem Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam internet z Aero2 od kilku dni. Korzystam z modemu HUAWEI E3131 s-2 HILINK. Zawsze udaje mi się nawiązać połączenie z siecią. Zasięg też nie jest mały. Bez antenki wyciągam 3-4 kreski, a z podłączoną 5. Problemem jest niestabilne działanie usługi. Raz udaje mi się połączyć i przez godzinę pracować komfortowo. Po ponownym nawiązaniu połączenia po jednej godzinie, nie jestem w stanie odpalić żadnej strony internetowej. Nie wiem, czy jest to moja wina. Może Aero2 miesza coś w swoich nadajnikach. Myślicie, że warto zgłosić taki problem do BOK? Próbowałem zmieniać DNS, ale na nic się to nie zdało.
Sprawdź w innym komputerze, z ciekawości, czy to nie problem z komputerem.
Sprawdzałem i nie jest to problem komputera. Przykładowo teraz (późnym wieczorem) wszystko chodzi bardzo fajnie. Czytałem o wymuszenia pasma UMTS 900 w hilinku. Myślisz, że to może coś pomóc? Patrząc po objawach myślę, że mój nadajnik jest mocno obciążony. Kolega z innej miejscowości testował Aero2 również w moim mieście i tak samo usługa nie działała mu stabilnie.
No to przeciążenie operatora możesz ty rozwiązać przez... przeniesienie się w zasięg innej stacji bazowej, a operator - przez rozbudowę sieci.
Po przełączeniu HiLinka w tryb modemu można wymusić UTS 900, a przede wszystkim użyć TNI, które sprawdza, czy połączenie jest żywe za pomocą PINGa i resetuje w miarę potrzeby.
Przekierowanie