Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Vodafone K3565-z
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam 2 problemy, na które chciałbym znaleźć rozwiązanie Smile Dlatego proszę Was, znawców, o pomoc Smile

1. Namieszałem coś w moim modemie. Chyba coś nie chciał działać, albo ja coś źle robiłem i dlatego nie działał. W każdym razie, żeby go naprawić, zmieniłem oprogramowanie umieszczone na modemie. Teraz jest Vodafone Mobile Broadband Lite Installer. Ale nie działa. Na moim komputerze mam zainstalowany program 3G Join Air - Yesss Internet Manager. I działa, tyle, że muszę kliknąć w połącz za każdym razem jak podłączam modem. Co wkurza. Ale problem jest taki: Czy dałoby się zrobić coś, aby po podłączeniu modemu do jakiegokolwiek laptopa automatycznie zainstalowało się działające oprogramowanie i żeby internet aero hulal? Pewnie trzeba będzie wymienić oprogramowanie w modemie?

2. Ustawiłem automatyczne wznawianie połączenia. I wznawia. Ale problem jest taki, że gdy tylko wyłącze połączenie, ono się od razu samo łączy. A chcę najpierw wyłączyć, żeby bezpiecznie usunąć urządzenie itp. - żeby modem albo laptop się nie popsuł kiedy po prostu wyjmę patyka w trakcie pracy (a może to nie grozi? nie wiem) Co więcej, kiedy nie chcę używać aero 2, a np. wifi to on i tak ciągle wyświetla co chwilę komunikaty, że nie może się z aero 2 połączyć! Nic nie idzie zrobić!

Przepraszam za przydługawe teksty, tak wyszło Smile Jak tl;dr to trudno, mam nadzieję, że choć jedna osoba chętna do pomocy się znajdzie Smile Byłbym bardzo wdzięczny Smile)
zacznij od poprawki tytułu - taki model nie istnieje
Ad 1 Ten program od Vodafone to wywal
Ten modem to raczej nie odpali się i automatycznie połączy ( to tylko w hilinkach)
Więc za każdym razem najlepiej mieć w modemie kartę microsd z instalka join air albo play online z chomika lesiolo

Ad 2 sobie możesz wyciągnąć w trakcie chociaż nie polecam , jeśli robi co wznawianie po rozłączeniu to po prostu wyłącz program

@ szopen zrobiłem za niego
Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
tia, tyle, że mogło tez chodzić o K3765-z
Nie nie, chodzi o model K3565-Z - tak jest napisane na modemie. Modem Vodafone, ale produkowany przez ZTE. Dzieki za zmiane tematu, myslalem, ze wlasnie tak napisalem jak teraz jest, sorki. W modemie mam karte pamieci, wiec wywale z niej ten program od vodafone i wrzuce join air. Pojawilo sie nowe pytanie: zawsze z join air podczas korzystania z internetu jest napisane: umts lub hsdpa - jak rozumiem, sa to wolniejsze polaczenia? Czy moge jakos odblokowac 3G - szybszy internet?
W skrócie
3g to inaczej umts(w przypadku modemow to "tryb czuwania") a hspa z u lub d to jest umts w trybie pracy pobierania d albo wysyłania u

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Czy mozecie mi doradzic ktory plik od lesiola zastosowac?

http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/ISO+ZTE

Debranding Vodafone K3565-Z.rar
oraz ZTEMODEM.ISO ?

Wtedy bedzie mozna na kazdym komputerze zainstalowac niezbedne oprogramowanie prosto z modemu i go odpalic?

EDIT: A nie! przepraszam, nie mam jednak karty pamieci do tego modemu. Tylko ta pamiec, ktora jest wbudowana w modemie na oprogramowanie mamy do dyspozycji. Jednak jakby sie dalo to zrobic mimo to, bylbym zobowiazany : - )

Pozdrawiam goraco!

EDIT 2: dzieki spag za wyjasnienie! Smile
Ja zalecam żebyś kupił kartę microsd 128MB wystarczy.
i ściagnij od lesiolo plik http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/IS...223003.rar i rozpakuj.
po debrandingu może być problem z rozpoznawaniem, zte bywają czasem marudne zanim sie uruchomia (najbardziej wredny to k3570z)
więc ja bym radził zostać przy tym Vodafone.
Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
A czy mogę po prostu z pendriva zgrac ten .rar na komputer na ktorym chce uzywac aero2, zainstalowac ten program co tam jest i modem juz bedzie hulal po podlaczeniu? Smile

Zeby nie kupowac nowej karty pamieci skoro pendriveow mam na peczki
Możesz ale może mniej wygodne noszenie dwóch wtykow. To już twoja preferencja

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Okej dzieki za pomoc.

Jeszcze taka sprawa mi zostala: chcialbym, aby modem po podlaczeniu do komputera automatycznie sam laczyl sie z internetem. W tym momencie modem automatycznie sam wlacza programik join air i tam musze kliknac na connect. Albo w ogole wylaczyc program, bo go nie potrzebuje i wlaczyc polaczenie w trayu, nawet sobie skrot na pulpit zrobilem. A chcialbym zeby polaczenie (niewazne czy przez join air czy systemowo) samo sie nawiazywalo automatycznie od razu po wlozeniu modemu
Jestem sceptyczny - a co ma się pojawić i wydarzyć, jeżeli po podłączeniu modemu nastąpi próba, a modem jeszcze się nie zaloguje do sieci? W Aero2 to niestety norma.
A więc nie ma możliwości żeby zautomatyzować tę prostą czynność kliknięcia na skrót "aero2" jaki mam na puplicie? Bo tylko tyle mi potrzeba po podłączeniu modemu, żeby uruchomić internet.
Możesz, ale spodziewaj się problemów.
Spróbuj dodać skrót np. do Autostartu.
Autostart odpowiada za programy, ktore sie uruchamiaja przy starcie systemu co nie? A przeciez nie o to chodzi. Chodzi o to, zeby aero2 wlaczalo sie, kiedy wetkne modem do komputera.
Zainteresuj się w takim wypadku alternatywnym oprogramowaniem Mobile Partner, np. pakietem od Lesiolo. Fabryczny soft Huawei potrafi takie rzeczy, choć nigdy się nie łączy za pierwszym razem.
Ale to jest ZTE Jakub

Wysłane z mojego GT-I9305
OK, cofam to co napisałem Smile
Kawał dnia walczyłem z artykułem o HiLinkach i wszystko mi się z Huawei kojarzy Smile
Odgrzeje kotleta znaczy temat bo chyba cell-c connector byłby tu najlepszy na potrzeby kolegi

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Przekierowanie