Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung Galaxy mini 2 (GT-S6500D) - problem z konfiguracją/połączeniem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Od kilku godzin jestem posiadaczem karty Aero2. Nie posiadam jeszcze odpowiedniego modemu, dlatego usługę chciałem przetestować korzystając z powyższego telefonu.

Skonfigurowałem nowy punkt dostępu APN korzystając z informacji zamieszczonych na forum (APN ustawiony jako darmowy, testowałem też opcję internet + dun), jednak wciąż przy próbie połączenia z siecią otrzymuję komunikat o niemożności nawiązania połączenia. Transmisja przesyłu danych jest włączona.

W kwestiach technicznych jestem raczej zielony, dlatego nie wiem czy problem leży w źle skonfigurowanym telefonie, braku zasięgu, czy może z winy operatora.
A pojawia się zasięg sieci?
Czy zgodziłeś się na połączenia danych w roamingu?
Zasięg sieci się pojawia, choć waha się pomiędzy 1 a 3 kreskami. Testowałem w różnych konfiguracjach ustawień, w połączeniu danych w roamingu również, ale nie pomogło. Dodam, że przy wyszukiwaniu sieci odnajduje mi Aero2, Play, Orange i T-mobile (brak Plusa), ale wybranie tej pierwszej skutkuje kilkominutową, nieudaną próba nawiązania połączenia.
Zaraz zaraz, pytałem, czy pojawia się zasięg sieci oznaczony jako Aero2 lub Plus|Aero2? Może po prostu jesteś poza zasięgiem sieci Aero2?

To, że na liście sieci jest Aero2 nic nie znaczy, to po prostu zmieniona nazwa sieci Plus na Aero2 przez kartę SIM.
Przekierowanie