Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Prestigio Mulireader PER5274B + Huawei E173u-2 brak internetu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam tablet Prestigio Mulireader PER5274B i modem Huawei E173u-2 (PLAY ONLINE). Internet nie działa. Wcześniej w opcji "Punkty dostępowe" automatycznie ustawiały się APN itd. Ale internet nie działał.

Skorzystałem z instrukcji: http://forum.jdtech.pl/Watek-android-hua...ozwiazanie

I głupio zrobiłem bo internet nadal nie działa a na domiar złego w punktach dostępowych już nic się nie pojawia.

Proszę o pomoc jak zrobić żeby zadziałał internet.
Ogólnie modemy z tabletami działają bardzo kapryśnie, więc nawet jak będzie modem migał na niebiesko (jest w zasięgu i gotowy do połączenia) i wszystkie pozostałe opcje będą OK, to... tablet po prostu może nie chcieć się połączyć "bo nie".
A potem nagle połączy, po czym odmówi wznowienia. Przy Aero2 tak jest niestety często.
Ale ja na Play sprawdzam a nie na Aero2
Może z zasilaniem nie wydala twoj tablet?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Tylko jak to sprawdzić czy wydala?

Modem miga na niebiesko.
Ogólnie nie można sprawdzić i wiele tabletów nie daje sobie rady. Ale brak wykrywania to jest problem konfiguracji w TNI (dyskusja trwa w wątku o modyfikacji konfiguracji E1752C).
Poproszę adres wątku i chciałbym też wiedzieć co oznacza skrót TNI
Sam wątek podlinkowałeś: http://forum.jdtech.pl/Watek-android-hua...ozwiazanie
A TNI to Top NetInfo.
I co, ma ktoś jakiś pomysł, jak uruchomić internet na tym tablecie i modemie?

Na drugim modemie Huawei E3276 też nie działa, jest to samo.
A czy jesteś w zasięgu?

Wysłane z mojego GT-I9305
Oczywiście, w 2G i w 3G. Na PC obydwa modemy działają i łączą się z internetem prawidłowo. Na tablecie lipa.
A są jakieś Romy do niego? Sprobuj jak są je zainstalować i wtedy podlaczac modem

Wysłane z mojego GT-I9305
A jak sprawdzić czy są do niego jakieś Romy?
Hmmm... nie bardzo wiem co dalej z tym wszystkim zrobić. Z tych stron niewiele wynika.
Przekierowanie