Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 HiLink - Pełen zasięg, bardzo niski transfer; 60-70 KB/s w Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, tak jak w tytule. Transfer na stalym poziomie 60-70 KB/s, ale nie wiecej ;/ Mam pelen zasieg (z antena zewnetrzna). Czy z anetna czy bez, transfer w sumie taki sam tylko zasieg sie zwiekszyl z 2 kresek do 5 (Maksymalny). Nie mam pojecia co moze byc przyczyna. Podpinalem nawet inny dysk z systemem Windows XP bo myslalem ze to wina mojej 7, ale ciagle ten sam transfer...

Soft modemu: 22.157.39.00.105
A jak przejedziesz pod zasięg innej stacji bazowej jest to samo? A jak spróbujesz o 2-3 w nocy też?
A może pomyliłeś kb z kB (kbajt i kbit)? 512kbit/s to 64 kbajt/s. I wtedy się zgadza.
Wyszukuje mi Aero2,Orange, Play, Era. Moge polaczyc sie tylko z Aero2,pokazuje ze zasieg jest w 3G.
Tak pozno nie probowalem korzystac, ale domyslam sie ze bedzie to samo...
Tez sie na tym zastanawialem, moze pomylilem jednostki Tongue ale nie mnie jednak ciagnie na pewno po 60 kbajt/s, jak cos sciagam wybija przez ulamek sekundy nawet do 300 kbajt/s ale po chwili znow 60-70.
Pierwsze zdanie nie ma znacznie - wiadomo, że karty BDI Aero2 działają tylko w Plusie (o ile to nadajniki Aero2) identyfikowane czasem jako Aero2 (podmiana nazwy sieci przez kartę SIM).

Zmierz wydajność połączenia za pomocą speedtest.net i wrzuć link do wyników.
[Obrazek: 3023389873.png]
No to właściwy masz transfer

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Maksymalny możliwy w Mbit/s wynosi 0,5 oraz 0,25. Pingi od 50 do 120ms są normą w Aero2.
Ok,dziekuje za odpowiedzi Smile
(09-10-2013 19:33)Largo napisał(a): [ -> ]Witam, tak jak w tytule. Transfer na stalym poziomie 60-70 KB/s, ale nie wiecej ;/ Mam pelen zasieg (z antena zewnetrzna). Czy z anetna czy bez, transfer w sumie taki sam tylko zasieg sie zwiekszyl z 2 kresek do 5 (Maksymalny). Nie mam pojecia co moze byc przyczyna. Podpinalem nawet inny dysk z systemem Windows XP bo myslalem ze to wina mojej 7, ale ciagle ten sam transfer...

Soft modemu: 22.157.39.00.105

Kolego jeśli chodzi o transfer modemu HiLink to nie sugeruje się samą wersją firmware lecz w pierwszej kolejności wersją WebUi modemu Huawei HiLink aby wiedzieć o jego możliwościach. Dlatego podaj wpierw jego wersję WebUi a potem firmware a wszystko stanie się jasne.
Przekierowanie