Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Kabel anteny internetowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy jest jakaś przejściówka kabla antenowego z tej końcówki [Obrazek: 7261954300_1359550586.jpg] do końcówki LAN ?
chcesz podłączyć antenę (wifi?) do karty sieciowej??

pzdr
pawelarc


Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 4
Pytam z ciekawości czy można za pomocą anteny z końcówka jak na obrazku podłączyć ja do routera ?
Nie znam się na tym hehe
To co pokazujesz, to złącze nakręcane (żeńskie) FME (o ile nic nie pomyliłem), które nakręca się zwykle na kabel idący od anteny na dachu do wnętrza budynku. Najczęściej z drugiej strony tego co na zdjęciu jest pigtail, czyli wtyczka, którą wpina się w modem.

To jest fragment instalacji antenowej bliżej nieokreślonego standardu i częstotliwości - zakładając, że chodzi o modemy, to pewnie jest to fragment instalacji GSM. Jednak może to być także fragment instalacji sieci lokalnej WiFi/WLAN.

Torem antenowym idzie sygnał ANALOGOWY, więc potrzebujesz urządzenia, które ten sygnał odbierze (i ew. będzie nadawać) i prawidłowo zintepretuje. W przypadku sieci GSM nazywamy to modemem komórkowym (3G, GSM, 4G, LTE, UMTS itd,), w przypadku sieci lokalnej WLAN jest to karta sieci bezprzewodowej. Może to być także router, w którym karta sieciowa WLAN jest integrowana, albo modem 3G jest podłączony (lub integrowany).

Wiedząc to zadaj jeszcze raz pytanie i wyjaśnij, co chcesz osiągnąć.
z grubsza jeśli między tę końcówkę a router dasz modem to da się Smile
a poważnie zakładam, że to końcówka od starej instalacji wifi i w takim wypadku sensu rozważania nie mają

pzdr
pawelarc


Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 4
Mam taką antenę [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRBpXK4jKJW7duJCLymWTJ...0EfmTaT4cA]
i końcówka jak w pierwszym poście.

W PC mam taka kartę do której mogę takowa końcówkę wkręcić.

Ciekawi mnie czy istnieje przejściówka która umożliwi podłączenie anteny do routery za pomocą LAN. Oczywiście nie chce połączać za pomocą modemu do USB.
kierunkowa YAGI do wifi a w kompie masz kartę wifi
wszelkie próby podłączenia tej anteny do LAN nie mają ŻADNEGO sensu a mogą uszkodzić port LAN

pzdr
pawelarc

Sent from SGSA using Tapatalk 4
Zastanawiam się co kolega chce osiągnąć podlaczajac antenę do lan, oczywiście można się bawić w różne kombinacje tylko jaki jest tego cel inny poza tym ze sie da i przy okazji da sie coś uszkodzić. Wiec niech kolega napisze po co mu taka kombinacja, jeśli zwiększyć zasięg wifi to zdaje się odkreca się małą antenke z routera (o ile to możliwe) i w to miejsce wkreca sie kabel do anteny mocniejszej.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Posiadam modem i korzystam go jako internetu podłączonego do routera.

Drugi internet mam w PC za pomocą tej anteny.

Ciekawiło mnie czy jest taka możliwość aby internet do PC przerobić na internet do routera ( czasem odłączam modem z routera gdzie mam internet i w tym czasie brak jest wi-fi w domu, dlatego interesowało mnie aby zrobić wifi za pomocą anteny podłączonej do PC )

Skoro piszecie ze nie można tak zrobić, w takim razie dziękuje za pomoc. Wink
Wszystko się da zrobić, ale nie w ten sposób.
Potrzebujesz klienta WiFi, który będzie odbierał sygnał z od tego operatora WiFi i przekazywał go do wejścia WWAN twojego głównego routera w domu (tego z modemem). Prawie każdy router WiFi ma funkcję działania w trybie client (czyli odwrotnie, niż typowy router).
(10-10-2013 10:25)Dragen napisał(a): [ -> ]Posiadam modem i korzystam go jako internetu podłączonego do routera.

Drugi internet mam w PC za pomocą tej anteny.

Ciekawiło mnie czy jest taka możliwość aby internet do PC przerobić na internet do routera ( czasem odłączam modem z routera gdzie mam internet i w tym czasie brak jest wi-fi w domu, dlatego interesowało mnie aby zrobić wifi za pomocą anteny podłączonej do PC )

Skoro piszecie ze nie można tak zrobić, w takim razie dziękuje za pomoc. Wink

A co za internet masz podlaczony do PC?
Tzn co jest odbiornikiem bo na pewno nie antena tylko jakiś modem? karta wifi etc?

Jaki router masz ten do którego podlaczasz modem (pewnie 3g).

Trochę gubi mnie twoj opis "dwóch internetów"

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Pierwszy internet jest to internet radiowy podłączony do PC
Drugi internet to Aero2 podłączony do routera TP-Link TL-MR3420
A ten radiowy to jak ci wchodzi do kompa kartą wifi która jest podpieta do anteny? Czy jakies posrednie urządzenie masz po drodze. Moze ustaw udostępnianie internetu ale będzie tylko gdy włączony jest pc

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
(10-10-2013 14:26)spag napisał(a): [ -> ]A ten radiowy to jak ci wchodzi do kompa

Mam kartę podpięta do pc typu jak ta [Obrazek: edimax-karta-sieciowa-pc_921.jpg]
z tym, że zamiast tej malej antenki mam wkręcona ta co pisałem juz wcześniej.
Przekierowanie